תלתן אדום מול תלתן לבן

שניהם תלתן אדום ולבן הם קטניות רב שנתי גבוה בחלבון וסיבים המשמשים נרחב כמו מזון עבור מרעה בעלי חיים מרעה. הם נטועים בדרך כלל עם דשא נלווה ומשמש כגידול לכסות במהלך סיבוב היבול, במיוחד יבולים אורגניים. מלבד העובדה הברורה כי אחד גדל פרחים אדומים או סגולים בעוד השני גדל פרחים לבנים, כמה הבדלים אחרים קיימים בין תלתן אדום ולבן גם, כולל איך הם מסווגים, איך הם גדלים ומה הם משמשים. זה כולל יתרונות בריאותיים כביכול עבור בני אדם המיוחסים אחד אבל לא האחר.

תלתן אדום ולבן מחולקים כל אחד לשלושה סיווגים בסיסיים. תלתן אדום מסווג על ידי עונת הגידול שלה, עם פריחה מוקדמת, פריחה בינונית זנים פורחים מאוחר. תלתן לבן מסווג לפי גודלו, עם זנים קטנים, בינוניים וגדולים. המגוון הנפוץ ביותר של תלתן לבן בטבע הוא תלתן הולנדית, הידוע גם בשם תלתן לבן משותף, וזה מגוון קטן עד בינוני. תלתן לאדינו, המגוון השכיח ביותר למרעה, כפול מכמותו.

תלתן אדום גדל גבוה וזקוף, בעוד תלתן לבן גדל קצרות בגובה ומתפשט רוחבית. תלתן אדום יש מחזור חיים קצר, כשנתיים עד שלוש שנים, בעוד תלתן לבן הוא מגדל מתמיד שיכול reseed עצמו, אפילו תחת תנאי מרעה. כאשר נטיעת תלתן, עדיף לשתול תערובת של תלתן אדום ולבן יחד.

תלתן לבן נחשב הטוב ביותר עבור מרעה, בעוד תלתן אדום נחשב הטוב ביותר עבור בית גידול מרעה חיות בר, כפי שהוא יכול להיות מרוקן במהירות אם רועה ברציפות. שניהם נחשבים מועילים בשיפור חנקן לתקן את הקרקע.

צמחי מרפא מעריצים תלתן אדום עבור כמה יתרונות בריאותיים כביכול, כולל דטוקסיפיקציה, decongestion והפחתת דלקת. תלתן אדום נחשב גם מקור עשיר של isoflavones, נוגדי חמצון הקשורים במספר מחקרים עם מאבק סוגים מסוימים של סרטן, כולל סרטן השד וסרטן הערמונית. את isoflavones ב תלתן אדום יש גם נמצא מועיל בהפחתת אובדן העצם ותסמיני גיל המעבר אצל נשים בריאות. תלתן לבן לא נמצא להיות בעל אותם מרכיבים או יתרונות בריאותיים. זכור כי לא עשבי תיבול היו מאושרים על ידי ה- FDA לשימוש רפואי ואתה צריך תמיד להתייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת תה תלתן אדום לכל מטרה הקשורים לבריאות. כל clovers, כולל לבן, יש כמות מסוימת של ויטמינים A, E, C, B-2, ו- B-3, סידן, כרום, לציטין, מגנזיום, אשלגן ו silicium.

זנים

נטיעה וצמיחה

להשתמש

יתרונות בריאות האדם