תופעות לוואי של סיגרים

סיגרים הם עישון מוצרים המכילים טבק אוויר נרפא בעטיפה. סיגרים הם בדרך כלל גדולים יותר מאשר סיגריות מכילים מ 1 עד 20 גרם של טבק. כמו סוגים אחרים של טבק, סיגרים מכילים ניקוטין ממכר ומגוון של כימיקלים רעילים הידועים כגורמים למחלה. למידה על תופעות הלוואי של סיגרים מאפשרת למעשנים לקבל החלטות מושכלות על בריאותם.

מחלת ריאות

סיגר עישון מעמיד את המשתמשים בסיכון עבור רבים של אותן מחלות כמו עישון סיגריה. בעוד שרוב המעשנים סיגר לא שואפים עמוק, עשן סיגרים עשוי עדיין להגיע לריאות, גרימת דלקת ו דלקת. עם הזמן, עישון סיגר עלול להוביל לדלקת כרונית של ברונכיטיס, אמפיזמה ומחלות ריאות אחרות, על פי איגוד הריאה האמריקאי, עישון סינדיאני מהסיגרים עלול לגרום לבעיות דומות אצל מעשנים שאינם נחשפים לעיתים קרובות. מעשנים כבדים ואלה ששואפים עמוקות נמצאים בסיכון הגדול ביותר לפתח מחלת ריאות.

מחלת הסרטן

כמו סיגריות ומוצרי טבק אחרים, סיגרים מכילים מגוון של כימיקלים הידועים כגורמים לסרטן בבני אדם. הסוכנות להגנת הסביבה רשימות להוביל, ארסן ו רדיואקטיבי polonium 210 בין תרכובות מזיקות רבות בעשן טבק. על פי המכונים הלאומיים לבריאות, עישון סיגר גורם לסרטן הריאות, הוושט, הפה, הגרון והלבלב. מספר הסיגרים המעושנים מדי יום ואורך הרגל של עישון אחד משפיעים על הסיכון לפתח סרטן. בנוסף לכך, הגודל הגדול יותר ותכולת הטבק הגבוהה יותר של סיגרים עשויים לחשוף את המעשנים לרמות גבוהות יותר של כימיקלים רעילים מאשר סיגריות, דבר המגדיל את הסיכון סוגים מסוימים של סרטן עוד יותר.

מחלת לב

עישון הוא גורם סיכון ידוע למחלות לב. עישון טבק מעלה את לחץ הדם, מגביל את כלי הדם ומאיץ את קצב הלב, ומניע לחץ מופרז על מערכת הלב וכלי הדם. המכונים הלאומיים לבריאות קובעים כי עישון סיגרים מגביר את הסיכון למוות ממחלת לב כלילית, מה שהופך אותו לגורם סיכון חשוב למחלות לב וכלי דם.הסימפטומים של מחלת לב כלילית כוללים כאבים בחזה, קוצר נשימה, עייפות וחולשה כללית. ללא טיפול, מחלת לב עלולה לגרום התקף לב, שבץ ואי ספיקת לב.

התמכרות וסילוק

סיגרים מכילים ניקוטין, תרופה ממכרת מאוד הנמצאת בכל מוצרי הטבק. ניקוטין הוא מעורר מרכזי במערכת העצבים השייכים לאותו סוג של תרופות כמו קוקאין ואמפטמינים. הניקוטין בעשן סיגר נספג במהירות דרך הפה והריאות, שם הוא נכנס למחזור הדם ומגיע למוח כדי לגרום להתמכרות.על פי האגודה האמריקנית לסרטן, סיגר בגודל אחד יכול להכיל ניקוטין כמו כמה סיגריות. ניסיונות להפסיק עישון סיגרים לאחר שימוש ממושך לעתים קרובות גורמת תסמיני גמילה המקשים על הפסקת. עצבנות, חרדה, חוסר יכולת להתרכז ותשוקה עזה לטבק הם בין הסימפטומים הרבים של נסיגה לניקוטין.