תופעות לוואי של אכילת בוטנים רבים מדי

אכילה של בוטנים מדי יום עלולה להוריד את הסיכון לפתח מחלת לב, על פי בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד. עם זאת, דו”ח הרווארד גם מציין כי בולטות בוטנים בנוסף לצרוך חטיפים הרגיל שלך ארוחות יכול לבטל את היתרונות הבריאותיים. למרות החומרים המזינים שלהם נוגדי חמצון, בוטנים הם גבוהים קלוריות, ואכילת יותר מדי מהם יכול להפריע לספיגת מינרלים, ואם אתה קונה בוטנים מלוחים, אתה תצרוך הרבה נתרן.

תיזהר במשקל

אם אתה לא שם לב לסכום שאתה אוכל, אתה יכול לצרוך יותר בוטנים – ועוד הרבה קלוריות – ממה שאתה מבין. מנה אחת היא רק 1 גרם, אשר רק שווה בערך 32 בוטנים. אונקיה של בוטנים קלוי יבש יש 166 קלוריות. זני שמן קלויים הם בערך אותו, עם 170 קלוריות ב 1 גרם אונקיה. בערך רבע מכלל הקלוריות מגיע 14 גרם של שומן. למרות שרוב השומנים בריאים, שומנים בלתי רוויים להורדת הכולסטרול, צריכת יתר שמובילה למשקל עודף עשויה לקזז את התועלת הזו ולתרום למחלות לב.

מחסור בחומרים מזינים מתוך דיאטה לא מאוזנת

כאשר אתה מקבל מלא לצרוך כמות גדולה של בוטנים, אתה יכול לאכול כמויות קטנות יותר של מזונות בריאים אחרים. תזונה לא מאוזנת תזונתיים עלולה לגרום לך מחסור בחומרים מזינים, אשר יכול להשפיע לרעה על הבריאות שלך, גם אם אתה שומר על משקל אופטימלי, על פי “הנחיות דיאטה לאמריקנים 2010.” בוטנים הם מקור טוב של חלבון ושומנים בריאים , אבל הם נמוכים בפחמימות. דיאטה הכוללת בוטנים כדי להוציא פחמימות מורכבות יעזוב אותך ללא מספיק פחמימות כדי לשמור על אנרגיה אופטימלית. אי אזון תזונתיים אחרים עשויים גם להתעורר. לדוגמה, בוטנים מספקים ויטמין E ו חומצה פולית, אך חסר ויטמינים A ו- C.

סוגיות קליטה מינרלית

בוטנים הם מקורות טובים של זרחן, אשר בצורה של חומצה phytate, או phytate. כאשר אתם אוכלים בוטנים, אלה phytates לאגד עם מינרלים תזונתיים אחרים, כגון ברזל, אבץ, סידן ומנגן. בצורה זו, phytate מפריע ליכולת הגוף לספוג את המינרלים. מכון לינוס פאולינג מדווח כי phytates מעט לעכב את ספיגת של מנגן וסידן. יש להם השפעה משמעותית על אבץ וברזל, עם זאת, כאשר המינרלים מגיעים מזונות מבוססי צמחים. כאשר אתם צורכים דיאטה מגוונת, ההשפעה של phytate אינה דאגה בריאותית, על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן. צריכת דיאטה לא מאוזנת מאכילת בוטנים רבים מדי, עם זאת, עלולה להשפיע על רמות אבץ או ברזל.

לחץ דם גבוה

כל עוד אתה קונה אגוזים unsalted, אתה לא צריך לדאוג ההשפעה שלהם על לחץ הדם שלך, כי בוטנים הם באופן טבעי נתרן חינם. עם זאת, 1 גרם של בוטנים מיובשים יבש קלוי מכיל 189 מיליגרם של נתרן, על פי משרד החקלאות של ארה”ב. כמות זו מייצגת 13 אחוז מהכמות היומית של 1,500 מיליגרם שממליץ המכון לרפואה. מנות רבות של בוטנים מלוחים, יחד עם נתרן ממקורות אחרים בתזונה, יכול בקלות לשים אותך על הצריכה המומלצת. צריכת סודיום יותר מדי מגביר את לחץ הדם שלך, מה שמגדיל את הסיכון למחלות לב וכלי דם ושבץ.