קיטור או רתיחה תירס?

תירס על קלח הוא אחד ההנאות האכילה הטובה ביותר של הקיץ. בישול תירס מתוק באיכות טובה היא פשוטה ומהירה. אידוי טרי, אפילו קפוא האוזניים של התירס היא הדרך המהירה ביותר לבשל אותם וגם משמר יותר חומרים מזינים מאשר רותח. אם אין לך אנית תירס, לאלתר על ידי הנחת סל קיטור סטנדרטי נפתח שטוח ומרווחת במלואה לתוך תחתית של סיר מרק עמוק עם מכסה צמוד.

שמירה על חומרים מזינים

מים חיוניים ירקות ופירות מן ההתעוררות האביב הראשון של צמיחה חדשה דרך הקציר, אבל זה לא חבר כשמדובר זמן הבישול. רוב החומרים המזינים בפירות וירקות הם מסיסים במים, ולכן כל תהליך הבישול הכרוך במגע עם מים יכול להתרוקן או לרוקן ויטמינים ומינרלים, ככל שהבישול ארוך יותר ומגע המים גדול יותר, כך נוטלים יותר חומרים מזינים. כללי האצבע הבסיסיים בעת בישול פירות וירקות כוללים: השתמש בכמות המים הקטנה ביותר האפשרית, מכסים את הסיר עם מכסה ומבשלים לזמן הקצר ביותר האפשרי. חותכים ירקות לתוך חתיכות בגודל זהה לעודד אפילו בישול.

תירס מאודה

לשטוף את התירס שלך, להסיר את כל המשי. חותכים כל האוזן לחצאים או שלישים, מה גודל הספינה שלך יכול להתאים את הטוב ביותר. בצע את ההוראות עבור ספינת הספינה שלך. מחבתות קיטור מחוררות יבשלו תירס מהר יותר. אם אתה מאלתר עם סיר מרק וסירה, להוסיף על 2 סנטימטרים של מים לסיר, אבל לוודא את המים לא להגיע לבסיס הסל. אם אתה תהיה אידוי התירס הקפוא על קלח, להפשיר את האוזניים לפני אידוי אותם. מוסיפים תירס לסיר, עם חתיכות שונות בכיוון אנכית ככל האפשר. מכסים את סיר מרק ומביאים את המים לרתיחה. אדים 4 או 5 דקות ומגישים מיד.

תירס מהביל על גריל

אם אתה תהיה צליה בכל מקרה, אתה גם יכול תירס אדים ממש על הגריל. ישנן מספר גישות שונות, תיבול ו גריל תירס הזכות קליפה היא הגישה הירוק ביותר. רוב האנשים, לעומת זאת, קליפה ונקה את התירס שלהם ואז לעטוף כל האוזן בסכל פח על תהליך אידוי – אשר לוקח הרבה יותר זמן מאשר אדים העליון תנור, מ 15 עד 30 דקות בהתאם לרכות של התירס.

חלופות תזונה גבוהה

אם במקרה יש לך יבול פגוש של תירס מתעייפים תירס על קלח, יש דרכים אחרות לבשל תירס מתוק טרי לשמור על רמות מרבי של טעם וגם חומרים מזינים. אבל יהיה עליך לחתוך את גרעיני התירס מהראש. מערבבים במחבת של ירקות קיץ הוא מהיר אידיאלי לשמירה על חומרי הזנה כי אפילו כמות מינימלית של שמן בישול מונע מסיסים במים מסיסים מן נודדים. ירקות מוקפצים גם לשמור על צבעם, מרקם וטעם היטב. קל גרעיני תירס אדים לפני שילוב אותם בסלטים הקיץ. מוסיפים אותם לא מבושלים למרקים קל, קדרות, מרקים ותבשילים, אשר שומרים על רוב החומרים המזינים שאבדו אחרת בבישול.