צריכת שומן מומלצת על ידי איגוד הלב האמריקני

שומן הוא מזין חיוני לתפקוד הגוף תקין — אבל בזמן זה נחוץ, אתה צריך להגביל את צריכת שלך כדי לממש את היתרונות הבריאותיים המלאה. איגוד הלב האמריקני ממליץ על צריכת ספציפית ומספק הנחיות לגבי סוגי שומנים אתה צריך לצרוך. שומן מספק מקור מצוין של אנרגיה, אבל יותר מדי יכול להגביר את הסיכון למחלות כרוניות.

צריכת השומן המומלצת מאגודת הלב האמריקאית עולה בקנה אחד עם זה שהוצע בהנחיות התזונה של משרד החקלאות האמריקני לאמריקאים, 2010. צריכת השומן שלך צריכה להיות בין 20 ל -35 אחוזים מסך צריכת הקלוריות. כלומר, אם אתם צורכים 2,000 קלוריות ביום, צריכת שומן בריאה יהיה 400 עד 700 קלוריות. טווח זה שווה 44-78 גרם, כמו 1 גרם של שומן שווה 9 קלוריות. ניתן גם להשתמש במשאב מקוון, כגון מחשבון צריכת השומן של אוניברסיטת מרילנד, כדי לקבוע את הצריכה המומלצת שלך בהתבסס על גודל הגוף.

חשוב כמו כמות השומן שאתם צורכים היא סוג של שומן. איגוד הלב האמריקני ממליץ שהתזונה תתמקד בעיקר בשומנים בלתי רוויים ושומנים רב בלתי רוויים, המקורות כוללים זית ושמן קנולה, אבוקדו, שקדים, אגוזי מלך וחמאת בוטנים. כמו כן, ישנם שומנים מסוימים אשר אתה צריך להגביל את הצריכה. אתה צריך לצרוך לא יותר מ 1 אחוז של היומי שלך קלוריות מ שומן טראנס. מאכלים מטוגנים ומוצרי מאפה, למשל, עשויים להכיל כמויות לא מזיקות של שומנים טרנס.

שומנים רוויים הם סוג אחר של שומן אתה צריך להגביל את הדיאטה. כמו שומנים טרנס, שומנים רוויים יכולים להגדיל את רמות LDL, או “רע”, כולסטרול. כמו כולסטרול זה עולה, כך גם את הסיכון לפתח atherosclerosis, גורם סיכון מרכזי למחלות לב. איגוד הלב האמריקני מייעץ כי צריכת השומן הרווי שלך לא יעלה על 7 אחוזים של צריכת הקלוריות הכוללת שלך. שומנים רוויים כוללים חמאה, קיצור ושומן.

שליטה על צריכת השומן שלך יכול להפחית את הסיכון לפתח מחלת לב, הגורם העליון למוות בארצות הברית נכון לשנת 2007. על ידי בחירת שומנים בריאים יותר, אתה יכול להפחית את הסיכון שלך לטרשת עורקים ולקצץ גורמי סיכון אחרים. ממצאי המחקר שפורסמו בשנת 2011 בכתב העת “תזונה, מטבוליזם ומחלות לב וכלי דם” הראו כי דיאטה שכללה שמן זית כתית, אגוזי מלך ושקדים מפחיתה את רמות הכולסטרול 7 עד 13%. רמות הכולסטרול LDL גם נפל, מתן עדות נוספת של היתרונות של צריכת שומן בריא.

צריכת שומן

סוגי שומן

שומנים רוויים

יתרונות