סוכרוז לעומת סירופ תירס גבוה פרוקטוז

גם סוכרוז וסירופ תירס גבוה פרוקטוז הם סוגים של סוכרים, שהם צורות פשוטות של פחמימות, המשמשים להוסיף מתיקות נוספת למזון. הם מעובדים מאוד ומעובדים, מופשטים של חומרים מזינים רבים אשר יהוו תזונה בריאה. בגלל סוכרים מזוקקים נספגים מטבוליזם כל כך מהר על ידי הגוף, הם צוטטו כגורמים פוטנציאליים להשמנה.

פחמימות

פחמימות מורכבות יחידות סוכר פשוט בשם מונוסכרידים. לכל יחידה יש ​​נוסחה כימית ספציפית: אטום פחמן אחד לשני אטומי מימן לאטום חמצן אחד. גלוקוז ופרוקטוז הן שתי יחידות מונוסכרידיות. הם איזומרים זה מזה, כלומר יש להם את הנוסחה הכימית זהה אבל שונה במבנה שלהם. כאשר מונוסכרידים מקושרים יחד, הם יוצרים מולקולות פחמימות מורכבות יותר.

מאפיינים

סוג אחד של פחמימות הוא סוכרוז, הידוע גם בשם סוכר השולחן. זה disaccharide, כלומר זה מורכב יחידת גלוקוז יחידת פרוקטוז מלוכדות יחד. שתי היחידות מופיעות בשיעורים שווים. סירופ תירס גבוה פרוקטוז, לעומת זאת, הוא ממתיק נוזלי. הוא כולל יחס לא מאוזן, המכיל 55% פרוקטוז ו 42% גלוקוז. מולקולות סוכר גדולות מהוות את 3 האחוזים הנותרים.

מקורות

סוכרוז הוא פחמימה המתרחשת באופן טבעי בפירות רבים. הוא גם מסונתז ומעובד כמו סוכר השולחן. אבל סוכר תירס גבוה פרוקטוז לא מתרחשת באופן טבעי. הוא הומצא בשנת 1957 על ידי ריצ’רד א ‘מרשל וארל מ’ קואי כדי להתאים את הרמה הספציפית של המתיקות. הסוכר נעשה כאשר סירופ תירס מחומם ולאחר מכן מופרדים כדי לשבור את הקשר גלוטן ולשחרר את עמילן וסיבים. אז אנזימים משמשים כדי להגדיר מחדש את המבנה של סוכרים. למרות התהליך הוא מסובך, סירופ תירס פרוקטוז גבוהה היא למעשה זול יותר לייצר.

אפקטים

האגודה הרפואית האמריקאית מצביעה על כך שבגלל קווי הדמיון בהרכב, “נראה כי HFCS תורם יותר להשמנה או לתנאים אחרים מאשר סוכרוז”. למעשה, מחקר שפורסם ב -2007 בעיתון “Nutrition” מצא כי סירופ תירס סוכרוז וסוכר פרוקטוז גבוה יש השפעות דומות מאוד על ההורמונים לפטין וגראלין – הורמונים השולטים ברעב – אצל נשים בעלות משקל תקין. אבל בשנת 2010, צוות מחקר מאוניברסיטת פרינסטון פרסם מאמר בכתב העת “פרמקולוגיה, ביוכימיה והתנהגות”, אשר הראה חולדות עם גישה סירופ תירס פרוקטוז גבוהה יותר שקיבלו משקל משמעותי יותר מאשר חולדות שצרכו סוכרוז, למרות צריכת קלוריות שווה. עדיין יש צורך במחקרים נוספים כדי לבדוק את ההבדלים ביניהם.

אַזהָרָה

בעוד גלוקוז יכול להיות מטבוליזם על ידי כל תא של הגוף, פרוקטוז יכול רק להיות מטבוליזם על ידי הכבד, אשר דומה לאופן שבו אלכוהול הוא מטבוליזם. פרוקטוז סירופ תירס גבוהה, ולכן, יהיה metabolized מעט יותר על ידי הכבד. פרוקטוז למעשה יש את התגובה האינסולין הנמוך ביותר בין כל סוכרים טבעיים, אבל זה עדיין היה ידוע לגרום השמנת יתר ומחלות כבד.