מה רוח הקמפור?

רוח קמפור היא פתרון של אלכוהול קמפור, תרכובת ריח חזק נמצא מין מסוים של עצים ילידים אסיה. רוח קמפור – המכונה גם רוח של קמפור – משמשת על ידי מתרגלים רפואה אלטרנטיבית רבים לטפל במספר מחלות, פנימית וחיצונית. עם זאת, השימוש ברוח קמפור עשוי להיות קשור למספר תופעות לוואי ואין להשתמש בהם ללא הסכמת הרופא על ידי אנשים עם תנאים רפואיים מסוימים. רוח הקמפור אינה מאושרת על ידי אנשי מקצוע בתחום הבריאות כטיפול מדעי מבחינה מדעית לכל מצב רפואי.

היבטים

רוח קמפור היא פתרון המבוסס על אלכוהול של קמפור, חומר לבן המופק מעץ קמפור ירוקי זה ידוע גם בשם קמפור דפנה או קמפור חניכיים. 3dchem.com גם מדווח כי קמפור יכול להיות מיוצר באופן מלאכותי שמן של טרפנטין. עץ קמפור, שזוהה גם על ידי השם המדעי שלו Cinnamonum camphora, הוא יליד סין, יפן, וייטנאם, בורניאו, סומטרה וחלקים אחרים של מזרח אסיה. כמו שמן ורוח חיוניים, קמפור כבר בשימוש ברפואה אסיה במשך מאות שנים, על פי Botanical.com, זה הוזכר כתרופה מרפא בכתביו של מרקו פולו. הן קמפור ורוח של קמפור יש ריח חזק, חודר ולהרגיש קר קלות ו קהה למגע.

הכנה

האתר בארה”ב Pharmacopeia מדווח כי פתרון רוח קמפור מדויק מכיל בין 9g ו 11 גרם של קמפור עבור כל 100mL של אלכוהול. דף הבית של הנרייט ממליץ, כדי להכין את הפתרון, 100 גרם של קמפור צריך להיות מומס ב 800cc אלכוהול, ולאחר מכן עבר נייר סינון ומדולל עם אלכוהול ל 1000cc. כאשר נעשה שימוש תרופתי, המינון המומלץ נע בין 5 טיפות ל 60 טיפות של תמיסת אלכוהול וקמפור.

שימושים

Botanical.com מדווח כי קמפור ורוח של קמפור נלקח פנימי משמש כסוכן מרגיע עבור מערכת העצבים, במיוחד במקרים של היסטריה או עצבנות מוגזמת. קמפור עשוי גם להיות מועיל כטיפול לשלשולים, גז עיכול מופרז, בחילה או ברונכיטיס. בשימוש חיצוני, זה עשוי לעזור להקל על הכאב של ראומטיזם, חבורות, chilblains ו נקעים.

תופעות לוואי

במינונים גדולים, רוח קמפור וקמפור יכולה לגרום לפעילות מערכת העצבים מוגזמת, עצבנות ואפילו התקפים. בגלל תופעות הלוואי האפשריות הללו, אתר בטיחות הצמחים ממליץ לכל מי שסובל מאפילפסיה או מחלת פרקינסון להימנע מקמפור. בנוסף, תגובות אלרגיות יכולות לנבוע משימוש ברוח קמפור, תגובות אלו עשויות לגרום לפריחה, לכוורת, לקשיי נשימה ולגרד ונפיחות – במיוחד בפה, בלשון, בפנים ובשפתיים.

שיקולים

רוח קמפור לא צריך להיות בשימוש על ידי נשים בהריון או סיעוד ולא צריך להיות מוחל חיצונית על עור שבור או שרוף. אתר בטיחות צמחים מזהיר כי שימוש לטווח ארוך קמפור יכול לגרום תרכובות לצבור ברקמות השומן, וכתוצאה מכך אפשרי הרעלת קמפור בעיות. בגלל רוח קמפור אינו מוסדר על ידי כל מוסד רפואי, אנשי מקצוע בתחום הבריאות ממליצים לא להשתמש בו כדי לטפל בכל התנאים, במיוחד ללא פיקוח על ידי הרופא שלך.