מה זה פטרייה פונאר קרועה?

המילון הרפואי המצויר של דורלנד “, מתאר את פאסקיה כגיליון או רקמה של רקמה סיבית המשתרעת על שריר או איבר גוף אחר, הפאנטיה הצמחית, הנקראת גם” אפונורוזיס פלנטריס “, נצמדת אל הצד הפנימי של הקלקניוס – עצם העקב – ו פועל עד בהונות לאורך החלק התחתון של כף הרגל. Plantar fasciitis גורם כאשר נדן זה של רקמות הופך דלקתי.דמעה חלקית או מלאה של fascia הפגוע יכול לעקוב.

פוּנקצִיָה

את fascia plantar תומך ומכופף עם התנועה של כף הרגל. בצורה של גיליון לעומת מסה של רקמות, fascar plantar נותן יציבות לשלב תוך עידוד מגע העקב הנכון אצבע עם הקרקע. “אנוש אנטומיה”, מראה כי fascia plantar מוסיף בעקב ולאחר מכן האוהדים החוצה כדי לכסות את החלק הגרמי כולו של הבלעדית של כף הרגל.

גורם ל

פגיעה ב plantar fascia מתייחס ישירות ללחץ על האזור. הלחץ יכול להיגרם על ידי אימונים ריצה מאומצת מדי, עושה אירובי ומשחק ספורט מאומצת, אבל מצבים אחרים יכולים לגרות את fascia גם כן. דו”ח של Heel-that-pain.com קובע השמנת יתר, נעלי מצויד גרוע עלייה במשקל פתאומי יכול להוביל plantar fasciitis ובסופו של דבר את הקרע של fascar plantar.

תסמינים

בדו”ח שלהם על פציעות פציעות פלנטריות, heel-that-pain.com קובע כי כאבי עקב וקשת מופיעים לעיתים קרובות באופן ספונטני אצל אנשים עם פשייה קרועה. הספורטאי לא יכול להמשיך את הספורט שלו כשהוא מתקשה לשים את העקב על הקרקע. אי הנוחות הגדולה ביותר קורה כאשר לקום מהמיטה בבוקר. הכאב שנגרם על ידי נגיעה בעקב על הרצפה מונע הליכה נורמלית אפילו.

יַחַס

על פי “אבחון חירום וטיפול שוטפים”, חבילות קרח החלות על הרגל המוגבהת במשך 24 עד 48 השעות הראשונות מסייעות להפחית את הדלקת. באופן אידיאלי, הרגל צריכה לנוח 3 עד 4 שבועות. הליכה מוגבלת עם העקב מורם מביא את התוצאות הריפוי המהיר ביותר, באמצעות קביים או מקל הליכה ניידות ולאפשר העקב להישאר במצב הרים. שימוש הדרגתי ומתיחה של הרגל מגבירה לאט את הגמישות. אנטי דלקתי עשוי להפחית את הכאב ואת ריפוי מהירות. הימנעות זמנית מהפעילות שיזמה את הפגיעה מונעת תסמינים חוזרים.

מְנִיעָה

לשים לב לגופים & rsquo; סימני אזהרה של פגיעה מתקרבת מאפשר אתלט או כושר נלהב להתאים את עוצמת עוצמת בהתאם. חשוב יותר, מתיחה נאותה חייבת להקדים כל תרגיל או ספורט. כאשר אתה לוקח את הזמן כדי להתחמם, השרירים של הגוף & רקמות תמיכה רק פחות נוטה לפציעה. L נעליים תומכות היטב גם הם חלק חשוב בכל אימון. כוונת משקל גוף בריא ובריא מפחיתה את הסיכוי לפגיעה ברגליים ובחלקי גוף אחרים.