מה זה סבון זפת פחם?

זפת פחם נגזר פחם. זהו תוצר הלוואי השחור, הנוזלי, מתהליך הזיקוק. זה נוזל שחור יש תכונות אנטיספטיות ואנטי דלקתיים המשמשים לטיפול במגוון של מצבי עור. זה יכול להיות מנוסח לתוך שמפו, קרמים, קרמים, סבונים ומשחות. בעוד בטוח יחסית, יש כמה תופעות לוואי לציין. בנוסף, היו חששות כי זפת זפת פחם עלול לגרום לסרטן.

נכסים

לדברי שניהם Mayo Clinic כמו גם את “האמת על זפת פחם,” זפת פחם סבון יש לחות, אנטי דלקתיות, אנטיבקטריאלי אנטי טפיליות נכסים. זפת פחם הוא עבה מאוד צמיג. יש לה ריח חזק ולא נעים. סבונים עשויים זפת פחם הם שחור יש גם ריח אופייני. על פי Eczema.net, זה יכול גם כתם מגוון של חומרים.

טיפול במחלות עור

לדברי Mayo Clinic, רופאי עור רושמים זפת זפת פחם כדי לעזור לטפל או למנוע מגוון רחב של מחלות עור כולל פסוריאזיס, אקזמה, אקנה, סבוראה דרמטיטיס, גרדת ו גזזת. המאפיינים האנטי דלקתיים מסייעים להקל על הדלקת והגירוד הקשורים למחלות אלו, וסבון זפת פחם יכול לעזור להאט את צמיחת תאי העור המהירה, המופיעים בדלקת עור סבורית, על פי רופא המשפחה האמריקני. לפעמים, זפת פחם משמש לאחר תרופות אחרות. לדוגמה, סולם בקנה מידה על סבוראה דרמטיטיס עשוי לדרוש ריכוך הראשון עם שמנים ולאחר מכן הסרת על ידי שמפו זפת פחם. לדברי המומחה הכלכלי, סבון זפת פחם יכול גם להרוג להדוף כינים.

חששות מסרטנים

מחלוקת קיימת אם זפת פחם בסבון זפת פחם יכול לגרום לסרטן. על פי DermNetNZ, מחקרים בבעלי חיים הראו עלייה בסרטן העור בחשיפה לזפת פחם, אך מחקרים בבני אדם לא הראו שכיחות מוגברת. בנוסף, מנהל התרופות הפדרלי מציין שאין ראיות מדעיות כי ריכוזים נמוכים של זפת פחם בסבון זפת פחם יש תכונות מסרטנות.

תופעות לוואי

סבונים זפת פחם יש כמה תופעות לוואי, במיוחד עבור אנשים עם עור רגיש. כאשר משתמשים לעיתים קרובות לטיפול בעור מגורה, סבון זפת פחם יכול למעשה לגרום לאדמומיות וגירוי אצל אנשים מסוימים; השימוש בסבון זפת פחם יכול להגביר את הרגישות של הפרט לשמש, ובכך להגדיל את הסיכון לכוויות שמש. זהירות יש להשתמש כדי למנוע אור השמש ואת השימוש של מנורות שמש בעת שימוש בסבון זפת פחם. למרות שסבון זפת פחם נשטף בקלות, ולא משאיר שאריות, על פי מאיו קליניק, החומרים בסבון זפת פחם להישאר פעיל בתוך העור לפחות 24 עד 72 שעות.

שימוש בסבון פחם

למרות סבון זפת פחם משמש לטיפול בתנאי העור, זה לא אמור לשמש על נגוע, נגוע, אזורים גולמיים או נוטף. בעת החלת הסבון ישירות על העור, יש ליישם מספיק כדי לשטוף את האזור הנגוע היטב, לשפשף בעדינות, ולאחר מכן לשטוף. בדרך כלל, מבוגרים ישטוף את האזור הפגוע אחת או פעמיים ביום. הסבון מאוחסן בדרך כלל בטמפרטורת החדר, הרחק חום ואור ישיר. לדברי Mayo Clinic, חשוב לציין כי נכון זפת המכילים סבונים מכילים פחמימנים ארומטיים polycyclic, וברוב האזורים, דורשים מרשם.