מה זה מנה אחת של פירות וירקות?

קבוצות שונות ממליצים מספר שונה של מנות ליום של פירות וירקות, אבל לפני שאתה יכול לענות על כל ההנחיות, אתה צריך להבין מה בדיוק עושה מנה. באופן כללי, מנה של תוצרת הוא קטן יותר מאשר רוב האנשים מצפים, מה שהופך אותו קל למדי לקבל את הסכום המומלץ שלך לא משנה אילו הנחיות אתה עוקב.

המלצות

האגודה האמריקנית לסרטן ממליצה לצרוך 5 מנות או יותר של פירות וירקות ביום, והמרכזים לבקרת מחלות ומניעתן, או CDC, ממליצים על צריכת מגוון רחב של תוצרת, עם מספר ספציפי של מנות בהתאם לגיל, למין ולרמת הפעילות. ההנחיות התזונתיים של 2005 לאמריקאים מבססות את המלצתן על צריכת הקלוריות, וקוראות לארבעה מנות של פירות וחמישה מנות של ירקות למישהו על דיאטה של ​​2,000 קלוריות ושלוש מנות פירות וארבע מנות ירקות לאנשים שצורכים 1,600 קלוריות ביום.

חֲשִׁיבוּת

אנשים שקיבלו 5 מנות או יותר של פירות וירקות ביום יש סיכון נמוך יותר של אוטם שריר הלב, מחלת לב כרונית ושבץ, על פי מכון לינוס פאולינג. צריכה נאותה של פירות וירקות עשויה גם לסייע במניעת סרטן, סוכרת, אוסטאופורוזיס, מחלות עיניים, מחלת ריאות חסימתית כרונית ומחלות נוירודגנרטיביות. באופן כללי, פירות וירקות צבעוניים ביותר יש נוגדי חמצון ביותר וחומרים מזינים, אז אתה צריך לנסות להשיג את רוב צריכת התוצרת שלך כתום, צהוב, אדום, ירוק וכחול מזון במקום לבן או קרם זנים צבעוניים.

פירות

מנה של פירות שווה לפרי אחד בינוני, כגון תפוח, בננה או אפרסק, או 1/2 כוס של פירות קצוצים, פירות יער, ענבים פירות קטנים אחרים. מנה של פירות יבשים הוא 1/4 כוס. 6 גרם, או על 3/4 כוס, מיץ פירות עשוי 100% מיץ הוא מנה אחת.

ירקות

כוס אחת של ירקות עלים ירוקים, כמו תרד, כרוב שוויצרי או כרוב, מהווה מנה אחת. עבור ירקות שורש מבושל או מבושל, שעועית וריאנטים שאינם עלים אחרים, 1/2 כוס הוא מנה. מיץ ירקות מספק מנה אחת ב 3/4 כוס, או 6 גרם.

רְאִיָה

לפעמים קל יותר לדמיין את גודל המשרתים, במיוחד כאשר אין לך כוס מדידה שימושי. פרי בינוני הוא בערך בגודל של כדור טניס הוא הגודל הממוצע של רוב פירות עגולים. בגלל אשכוליות הוא גדול יותר מרוב פירות, 1/2 של אשכוליות הוא בדרך כלל שווה פירות בינוניים. ירקות גדולים כגון תפוח אדמה גדול, תפוח אדמה, פלפל פעמון ואוזן תירס מהווים שתי מנות כל אחד. כוס אחת של ירקות דומה לגודל של בייסבול. ארבעה עלי חסה מפצים כוס אחת. שישה גזרים בייבי או חמישה ברוקולי florets להמציא 1/2 כוס המשרתים כל אחד. מנה 1/2 כוס הוא כ 16 ענבים או 4 תותים גדולים. קופסה קטנה של צימוקים היא 1/4 כוס מנה של פירות יבשים.