מה המשמעות של רמות גלוקוז גבוהות מתכוון?

סוכרת היא מחלה אשר מפריעה ליכולת של הגוף שלך להשתמש גלוקוז, או סוכר בדם. גלוקוז משמש כמקור האנרגיה העיקרי לשרירים ולתאי רקמות. ניהול תקין של רמות הגלוקוז שלך – כולל זיהוי הגורמים הגורמים לסוכר בדם לעלות – חיוניים לבריאות לטווח ארוך.

צריכת מזון

רמת גלוקוז מוגברת יכולה להצביע על כך שאכלת לאחרונה, כאשר רמת הסוכר בדם עולה עד שעתיים לאחר צריכת המזון ולאחר מכן מתחילה לרדת. הימנע ספייק גלוק על ידי אכילת ארוחות באותו זמן מדי יום, אשר ישמור את רמת הסוכר בדם בטווח בריא, דוחות MayoClinic.com. פחמימות, כולל לחם, אורז ומאפים, משפיעים על רמות הגלוקוז שלך במידה רבה יותר מאשר שומן או חלבון, אז לתכנן את התפריטים שלך בזהירות.

היפר גליקמיה

צריכת יתר של מזון עשויה להעלות את רמת הסוכר בדם לרמות מסוכנות, מצב המכונה היפרגליקמיה. תסמינים של היפרגליקמיה כוללים עייפות, שתן תכופה וצמא מתמיד. ללא טיפול, המצב יכול להגדיל את הסיכון לתנאי בריאות חמורים, כולל תרדמת סוכרתית.

חוסר באימון

פעילות גופנית שומרת על רמת הסוכר בדם נמוכה, כאשר השרירים צורכים גלוקוז לאנרגיה. להישאר פעיל גם מסייע לגוף להגיב טוב יותר לתרופות אינסולין, בעוד אורח חיים בלתי פעיל מגביר את הסבירות של גלוקוז מוגבר והשמנת יתר. חפשו את אישור הרופא שלכם לפני שתתחילו בתכנית אימונים, ותפקחו על רמות הסוכר שלכם לפני, במהלך ואחרי כל פעילות מאומצת, אומרת האגודה האמריקנית לסוכרת.

תרופות

בצע את ההנחיות כדי לוודא שאתה לוקח את המינון המומלץ של אינסולין או תרופות אחרות, כמו שימוש בתרופות בצורה לא נכונה או במינון הלא נכון יכול להעלות את רמות הגלוקוז. בדוק את תאריך התפוגה על התרופה שלך, ותמיד לשאול את הרופא או רוקח אם תרופה חדשה עלולה להשפיע על רמת הסוכר בדם.

מַחֲלָה

כאשר הגוף שלך מייצר הורמונים כדי לעזור להילחם במחלות, הורמונים אלה יכולים להעלות את רמות הסוכר בדם ולהפחית את היעילות של אינסולין, אומר MayoClinic.com. להודיע ​​לרופא אם יש לך בחילה והקאות שמונעת ממך לאכול ו — — מקל על תוכנית הארוחה המומלץ על ידי הרופא שלך כדי להגדיל את הסיכויים לשמור על רמת סוכר בדם בריאה.

רמות גלוקוז עולה כחלק מתגובת הגוף ללחץ, בעוד הורמונים משוחררים כדי להילחם בלחץ להחליש את היעילות של אינסולין. ניהול מתח תקין הוא חיוני לאלה שיש להם סוכרת, מדווחים על האגודה האמריקנית לסוכרת. שקול להשתמש בטכניקות הרפיה, ולמנוע מצבים העלולים ליצור חרדה. התראה הרופא שלך אם אתה מרגיש הלחץ שלך הוא unmanageable.

מתח או תסכול

MayoClinic.com מציין כי נשים עם סוכרת עשוי להבחין רמות גלוקוז גבוהות בשבוע לפני או במהלך מחזור הווסת כאשר הורמונים להשתנות. מעקב אחר הסוכר בדם על בסיס חודשי כדי לקבוע מתי מתרחשת עלייה הקשורים לתקופה שלך. הרופא שלך יכול להציע שינויים בתרופות שלך, פעילות גופנית תוכנית ארוחה כדי להתאים לשינויים החודשיים.

וֶסֶת