מה המשמעות של התשוקה?

לתשוקה יש משמעויות פוטנציאליות רבות. יש מיני, מזון, אלכוהול, סמים ועוד סוגים של cravings. לפי המילון הרפואי מקגרו-היל, התשוקה היא “רצון עז לצרוך חומר מסוים – למשל מזון”. תשוקות מזון הם אחד הסוגים הנפוצים ביותר של התשוקה.

גורם ל

ישנם גורמים פוטנציאליים רבים עבור מזון cravings, על פי thedietchannel.com. לפעמים אנשים משתוקקים למזונות מסוימים עבור נוחות או שיטה להימלט ממצב לא נוח. אתה יכול גם להשתוקק מזונות ספציפיים עבור דחיפה מהירה של אנרגיה. מזון cravings יכול להיות הדרך של הגוף שלך מנסה לתקן חוסר איזון כימי או לציין כי אתה חסר ויטמינים או מינרלים. השתוקקות למאכלים מסוימים עשויה להיות הדרך של הגוף שלך לומר לך שיש לך חולשה בבלוטות שלך, כגון האדרנל, בלוטת התריס או הלבלב. תשוקה לאלכוהול וסמים, לעומת זאת, נגרמת על ידי תלות כימית שהגוף מתפתח לאחר שתתחיל לצרוך פריטים אלה.

הִיסטוֹרִיָה

האבולוציה גורמת לגוף האנושי להשתוקק לסוכר עם מזונות עתירי שומן, על פי ערוץ הדיאט. הסיבה לכך היא כי כאשר האוכל היה מצומצם, הגוף הרצוי מזון שהיה מלא קלוריות או יכול להיות אכלו כדי לקבל אנרגיה במהירות. על פי hbo.com, מזון ותשוקה מינית נובעים בעיקר מאינסטינקטים של הישרדות.

מַשְׁמָעוּת

תשוקות מסוימות מתאימות עם ויטמינים ומינרלים הגוף שלך צריך, על פי דרום מערב קולג ‘לרפואה נטורופתית ו “הכימיה של האדם” על ידי ד”ר ג’ נסון בנארד. לדוגמה, אם אתה משתוקק שוקולד, מה שאתה באמת צריך הוא מגנזיום, שבו אתה יכול לקבל מפירות, אגוזים גלם, זרעים עדשים. תשוקה לאלכוהול או סמים פנאי אומר שאתה צריך חלבון, סידן, גלוטמין ואשלגן. תשוקה עבור משקאות מוגזים (כולל סודה) יכול להצביע על כך שאתה צריך סידן. לאחר התשוקה למזון מלוח פירושו שהגוף זקוק לכלוריד.

שיקולים

הריון הוא זמן שבו גוף של אישה משתוקק לתזונה מסויימת בתדירות גבוהה יותר, כך על פי הוריס, שמראה כי תשוקה לחלב במהלך ההריון, למשל, יכולה להצביע על כך שאישה זקוקה לסידן יותר. תשוקה לפרי עשויה להצביע על צורך בוויטמין ג נוסף. הורים גם אומרים כי פירות, חלב, שוקולד וחטיפים מלוחים הם התשוקות הנפוצות ביותר במהלך ההריון. מדענים מאמינים כי התשוקה להריון יכול להיגרם על ידי אישה הזקוקים קלוריות יותר כדי לפרנס את עצמה ואת העובר שלה במהלך ההריון.

כאשר אתם משתוקקים למזונות מסוימים, שאלו את עצמכם מדוע אתם משתוקקים לכך. ראה מטפל אם אתה חושב כי רגשות שליליים מכריע גורמות לך יש תשוקה מסוימת מזון. תרגול יוגה ומדיטציה יכול גם לעזור לך לשלוט על המוח שלך רגשות ולהפחית את רמת הלחץ שלך, מה שגורם לך פחות תשוקה.

מניעה / פתרון