מה הם 3 סוגי פחמימות?

פחמימות לעתים קרובות לקבל clumped יחד בשתי קטגוריות קיצוניות: טוב ורע. עם זאת, carbs לבד הם לא רע. כולם צריכים אותם כי פחמימות הן המקור העיקרי של הגוף. שלושת סוגי carbs – סוכר, עמילן וסיבים – כל יש מקום בתזונה. אפילו סוכר הוא פחמימות טובות כל עוד סוג המזון שממנו אתה מקבל את זה הוא בריא.

פחמימות יסודות

שלושת הפחמימות – סוכר, עמילן וסיבים – כולם עשויים ממולקולות של סוכר. עם זאת, סוכר מתייחס גם לסוג של פחמימות. סוכרים, או פחמימות פשוטות, מכילים רק מולקולה אחת או שתיים של סוכר. הפחמימות המורכבות – עמילן וסיבים – מורכבות ממולקולות רבות של סוכר. למעשה, הם יכולים להכיל אלפי מולקולות סוכר המחוברות לצורות ספירליות וצורות מסתעפות, מציין אתר האינטרנט של אוניברסיטת אורגון כאשר סוכרים ועמילנים מתעכלים, האנזימים מפרידים אותם עד שרק מולקולה אחת של סוכר או מונוסכרידה נותרת. מונוסכרידים הם הצורה היחידה של סוכר שיכולה להיכנס לזרם הדם שלך ולאחר מכן לתוך התאים שלך, אשר להמיר אותם לאנרגיה.

סוכר לאנרגיה

כמה סוכרים מוכרים ביותר כוללים גלוקוז, פרוקטוז, סוכרוז לקטוז. גלוקוז ידוע יותר בתור סוכר בדם, אבל כמו פרוקטוז סוכרוז זה גם סוכר טבעי למצוא פירות וירקות. לקטוז הוא הסוכר הטבעי בחלב. סוכרים לקבל גישה מהירה לזרם הדם שלך, כי יש להם כל כך מעט מולקולות סוכר לעכל. כאשר אתה מקבל סוכר טבעי ממזונות שלמים, אתה מרוויח את דחיפת האנרגיה יחד עם חומרים מזינים חיוניים. הסוכרים הנוספים, לעומת זאת, תורמים קלוריות לאנרגיה, אך אין להם תכונות אחרות. הם חסרים חומרים מזינים, לגרום קוצים לא בריא בדם הסוכר ולקדם עלייה במשקל, מציין איגוד הלב האמריקני.

סוגי עמילנים

סוגים שונים של עמילנים מתעכלים בשיעורים משתנים. חלקם מתעכלים לאט, נותן לך אנרגיה לטווח ארוך ולעזור לך להרגיש מלא. עמילנים אחרים מתעכלים במהירות ויכולים לעודד סוכר בדם. הסוג השלישי, הנקרא עמילן עמיד, אינו מתעכל, הוא מותסס במעי הגס. מזונות רבים עם עמילן מכילים את כל שלושת סוגי הפחמימות ואינם מתויגים בקלות כמקור של אחד מהם, על פי מאמר שפורסם במהדורת מרץ 2011 של “חומרים מזינים”. מזונות מעושנים, כמו אפונה, תירס, שעועית, פסטה, אורז, תפוחי אדמה ודגנים, מספקים ויטמינים ומינרלים חיוניים. אפונה ושעועית הם גם מקורות טובים של חלבון וסיבים. הימנע דגנים מזוקקים וללכת עם דגנים מלאים, כי רק דגנים מלאים לשמור על כל הסיבים מועיל.

סיבים יתרונות הבריאות שלה

כאשר אתם צורכים סיבים, רוב זה עובר דרך מערכת העיכול שלך מבלי להיות מעוכל, אבל כמה סוגים הם מותססים במעי הגס. מזונות עשירים בסיבים, כגון שעועית, פירות, ירקות ודגנים מלאים, מכילים פרופורציות שונות משני סוגי הסיבים: מסיסים ולא מסיסים. סיבים מסיסים שומר את רמת הסוכר בדם על ידי האטה של ​​ספיגת carbs לתוך המערכת שלך. זה גם מפריע לספיגה של שומן תזונתי וכולסטרול, אשר יכול לעזור להוריד את רמת הכולסטרול בדם. סיבים מסיסים מונע עצירות על ידי שמירה על פסולת העיכול נע דרך המעיים שלך. נשים צריכות לצרוך 25 גרם של סיבים ביום, בעוד שהגברים צריכים לקבל 38 גרם כל יום, על פי המכון לרפואה.