מה הם מקורות מזון של d-ribose?

D-ribose, הידוע יותר כ ribose, הוא סוג של סוכר פשוט. זהו מרכיב מפתח של חומר גנטי כלשהו, ​​והוא מהווה חלק מ riboplavin, או ויטמין B-2, אשר הגוף שלך עושה כדי להפוך אנרגיה. ריבוס אינו חומר מזין חיוני כי הגוף שלך מייצר את זה, אבל זה נמצא במגוון של מזונות צמחיים ובעלי חיים. מטרת צריכת של 1.1-1.3 מיליגרם ביום.

מקורות חלבון

בשר אדום, עוף, דגים ואגוזים הם מקורות איכותיים של ריבופלאבין או ribose. שלוש אונקיות של עוף קלוי, בשר קל מכיל 0.08 מיליגרם של riboflavin, ואילו אותה כמות של בשר עוף כהה מתגאה 0.16 מיליגרם. שלוש אונקיות של בשר בקר מכיל 0.15 מיליגרם, בעוד 3 גרם של סלמון יש 0.13 מיליגרם של ויטמין B-2. אונקיה אחת של שקדים מספקת לך 0.29 מיליגרם של ריבופלאבין; מזונות אלה מכילים גם חלבונים, ויטמיני B אחרים, אבץ, ברזל, מגנזיום וויטמין E. בחרו בבשר רזה, ואכלו 8 אונקיות של דגים בשבוע, מה שיכול להקטין את הסיכון למחלות לב.

ביצים ומוצרי חלב

חלב וביצים הם מקורות מצוינים של riboflavin. כוס אחת של חלב רזה מכילה 0.45 מיליגרם של ריבופלבין, וביצה גדולה אחת, קשה, מחזיקה 0.26 מיליגרם של חומר מזין זה. אונקיה של גבינת צ ‘דר יש 0.11 מיליגרם של ויטמין זה. ביצים ומוצרי חלב גם להתפאר סידן, אשלגן, ויטמין D וחלבון. חומרים מזינים אלה תורמים מסה העצם הבריאה ולחץ דם נמוך. לבחור חלב דל שומן או ללא שומן וגבינה. אפשרויות אחרות הן גבוהות שומן כולסטרול, אשר יכול להעלות את כולסטרול רע ולתרום למחלות לב.

יְרָקוֹת

ירקות מסוימים מספקים לך מנה של ribose או riboflavin. חצי כוס תרד מחזיקה 0.21 מיליגרם, שישה חניתות של אספרגוס 0.13 מיליגרם ו 1/2 כוס ברוקולי 0.10 מיליגרם. ירקות הם גם מקור מצוין של אשלגן, סיבים, חומצה פולית וויטמינים A ו- C., אספרגוס צלוי או ברוקולי לזרוק אותו על פסטה או לאכול אותו כמו צלחת בצד, להוסיף תרד כריכים ומרקים, או לקצוץ כל אחד מוסיפים אותו לחביתה עבור מינון ממריץ של ribose להתחיל את היום.

מזון דגנים

בארצות הברית, חברות מזון מעשירות קמח חיטה ולחמים עם ריבופלאבין. על פי מכון לינוס פאולינג, 1 כוס דגני בוקר נפוחים מכיל 0.22 מיליגרם של ריבופלאבין, בעוד פרוסה של לחם מחיטה מלאה מחזיקה 0.06 מיליגרם. פרוסת לחם לבן מכיל 0.09 מיליגרם של riboflavin. סיבים תזונתיים דגנים מלאים, עם זאת, יכול למנוע עצירות, להפחית את רמות הכולסטרול שלך ולהוריד את הסיכון למחלות לב, השמנת יתר וסוכרת מסוג 2.