מה הם היתרונות של עלי קארי?

עלי קארי, אשר נראים דומים עלים דפנה עם צבעם הירוק כהה, משמשים בדרך כלל בישול הודי ואסייתי. בדרך כלל, הם משמשים בשילוב עם מרכיבים אחרים ונצרך רק לעתים נדירות על שלהם. עלים שלמים אינם זהים לאבקת קארי, שהיא למעשה תערובת של תבלינים. לרוב נמכר יבשים, עלי קארי עשויים להיות מספר יתרונות בריאותיים.

מחקר מתח חמצוני

מחקר בבעלי חיים שפורסם ב “אינטראקציות כימיות ביולוגיות” בשנת 2007 הגיע למסקנה כי תמציות מעלי קארי מפחיתים את הלחץ החמצוני, במיוחד בלבלב. רמות גבוהות של מתח חמצוני עלולות לגרום נזק לרקמות, ולעתים קרובות הן אינדיקטור לדלקת פרקים, טרשת עורקים וסוכרת. תמצית עלה קארי, כאשר הוא נצרך באופן קבוע, מסייע למנוע ולהפוך את הנזק שנגרם על ידי מתח חמצוני בלבלב של חולדות סוכרתית. תמצית זו נקבעה להיות דומה glibenclamide, המשמש לטיפול היפוגליקמיה, אבל מחקרים אנושיים נדרשים.

פוטנציאל נגד קרצינוגן

במחקר שפורסם ב”מצרכי מזון לתזונה אנושית “בשנת 2000, חוקרים מצאו שעלי קארי גבוהים באופן טבעי בחומרים נוגדי חמצון, חומרים המסייעים להגן על התאים מפני נזק או מוות כתוצאה מחשיפה לרדיקלים חופשיים או לרעלים. המחקר מצא כי תמצית עלה קארי סייעה להפחית את ההשפעות של dimethylhyhydrazine הידרוכלוריד, מסרטן ידוע.עם זאת, מחקר נוסף, על בני אדם ועל מסרטנים אחרים, נדרש.

יתרונות אנטי דלקתיים

מדענים פירסמו מחקר שפורסם ב “Journal of Pharmaceutical Pharmaceutical and Research” ב -2009, שבו העלים של קארי הוכיחו כי הם בעלי יכולות אנטי-דלקתיות חזקות.מחקר זה מצא כי תמצית עלה קארי מפחיתה באופן משמעותי את הנפיחות אצל חולדות המושרשות בסרטן. מקטין את מספר ומשקל הגידולים, המחקר נערך על פני תקופה של 16 ימים, ובמקביל מבטיח מחקר ארוך טווח על בני אדם.

תוכן תזונתי ושימוש

עלי קארי מכילים כמויות זעירות של מספר ויטמינים ומינרלים, כולל ויטמיני B וויטמין A. זה גם מקור של חלבון, חומצות אמינו אלקלואידים. בגלל עלי קארי משמשים כמויות קטנות ובד בבד עם מרכיבים אחרים, כגון ירקות, בשר וקטניות, תפקידו התזונתי בצלחת סיים הוא קל. העלים משמשים לעתים קרובות עבור תיבול שמנים, מרקים או תבשילים.