מה הם היתרונות של ללעוס מזון כראוי?

לעיסת עוזר לקבל את האוכל מנקודה A – הפה שלך – לנקודה ב – מערכת העיכול שלך. עם זאת, יש עוד כמה סיבות למה ללעוס את האוכל ביסודיות לחלוטין הוא חשוב. בנוסף התמוטטות פיזית של מזון, לעיסה גם משחרר כימיקלים מיוחדים המסייעים לעיכול. לדעת איך ללעוס את האוכל שלך ביסודיות יכול לשפר את הדרך בה אתה אוכל.

הוושט הוא צינור דק המחבר את הפה אל הבטן. כאשר אתה ללעוס את האוכל שלך כראוי, הוא מסוגל לנסוע במורד הוושט באופן חופשי להגיע אל הבטן. כאשר אתה לא ללעוס מזון ביסודיות מספיק, את חלקיקי מזון גדול יכול להיות תקוע בגרון שלך. זה יכול לגרום לכאב או בעיות חמורות יותר, כגון קריעת חלק מהגרון או הוושט.

פעולת הלעיסה ממריצה את בלוטות הרוק לשחרר את הרוק. רוק מסייע לחלחל את האוכל. רוק מכיל גם כימיקלים מיוחדים המסייעים לגוף לשבור את הפחמימות לכן זה חשוב ללעוס את האוכל שלך ביסודיות – עושה כך עוזר מלוא המעיל המזון שלך עם רוק עזרי אידוי.

כאשר אתה ללעוס את האוכל שלך ביסודיות, בלוטות הטעם ממוקם על הלשון שלך לשלוח אותות למוח שלך על טעמים אתה טועם. המוח ואז שולח אותות אל הבטן שלך על סוג של מזון אתה מתעכל. הבטן ואז מפריש כימיקלים מסוימים אנזימים שיעזרו לעכל כי סוג מזון מסוים. זה אומר חומרים מזינים במזון משוחררים ו מתבוללים בגוף מהר יותר. מזונות מעוכלים היטב מעובדים טוב יותר. הבטן צריכה לעשות פחות מיצים העיכול לעכל חתיכת מזון קטנה יותר מאשר אחד.

הרוק יכול להרוג כמה חיידקים שמתרחשים באופן טבעי במזונות מסוימים עדיין עלול להזיק לקיבה. על ידי לעיסת המזון שלך כראוי, רוק יש זמן להרוס כמה חיידקים. כמו כן, בליעת נגיסות גדולות יותר כי הם לא לעוס כראוי מונע מזון מלהיות מעוכל לחלוטין בבטן. אם האוכל שלך אינו מעוכל לחלוטין, זה יכול לשחרר גז וחיידקים במעיים שלך כפי שהוא נע דרך מערכת העיכול שלך.

בשל הבדלים מרקמים מזון, אין מספר קסם כמו כמה פעמים אתה צריך ללעוס את האוכל שלך. אתה צריך, עם זאת, ללעוס את המזונות שלך בצורה יסודית כל כך את המרקם הוא אפילו. אם אתה כבר לא יכול לזהות איזה מזון זה מבוסס על המרקם שלה, יש לך לעס מספיק.

מונע כאב ושט

משחרר רוק

עזרי איידס

מונע עיכול בקטריאלי

לעיסה נכונה