מה הורס גזזת?

למרות שמו, גזזת היא זיהום עור פטרייתי, לא תולעת טפילית. השם מתייחס למעשה למראה של הזיהום, אשר לעתים קרובות נראה בצורת טבעת אדומה על העור המושפע. פריחה עגולה ניתן להעלות או שטוח יכול לגרום לעור להיראות אדום, יבש ו flaky, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. בגלל זה נגרם על ידי פטריה, זיהום גזזת יכול להיות רק נהרס על ידי תרופה אנטי פטרייתית. הן תרופות אקטואלי והן בעל פה זמינים.

תרופות מקומיות

ברוב המקרים, תרופות אקטואליות הן השורה הראשונה של הטיפול עבור זיהום פטרייתי כגון גזזת. רבים זמינים על הדלפק בצורות שונות, כולל משחות, קרמים, קרמים ואבקות. בעת רכישת תרופה ללא מרשם להרוס דלקת גזזת, לחפש מוצרים עם חומרים פעילים כגון miconazole, terbinafine, naftifine, butenafine, clotrimazole, ketoconazole או tolnaftate. Terbinafine הוא הסוכן האנטי-פטרייתי המשפיע ביותר על גזזת, על פי המרכז הרפואי לנגון של אוניברסיטת ניו-יורק. תופעות לוואי אקטואליות מציבות מעט תופעות לוואי, אבל תמיד לקרוא ולעקוב אחר ההוראות התווית בזהירות. הרופא שלך עשוי לרשום לך תרופה אנטי-פטרייתית חזקה יותר אם הזיהום שלך אינו מגיב היטב לטיפול ללא מרשם.

תרופות אוראליות

אם ניסית תרופות אקטואלי ללא הצלחה, הרופא שלך עשוי לרשום תרופה אנטי פטרייתית כדי להרוג את הזיהום גזזת. תרופות אוראל לעיתים קרובות מכילים את אותם מרכיבים פעילים כמו מוצרים אקטואלי רק בריכוזים שונים. בפרט, תרופות אנטי פטרייתיות משמשות לטיפול גזזת המשפיעה על הקרקפת, ציפורניים או ציפורניים. בגלל תרופות אלה נלקחים באופן פנימי, תופעות לוואי אפשריות. תופעות הלוואי המדווחות כוללות כאבי בטן, פריחות בעור ותפקוד כבד חריג, על פי MayoClinic.com.

משך הטיפול

ברוב המקרים, זיהום גזזת ניתן לנקות בעוד כחודש אם תרופות משמשות כראוי, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. דלקת הנמשכת יותר מ 4 שבועות צריך להיות מוערך על ידי רופא כי סמים חזקה יותר עשוי להיות נחוץ. כמו כן, בחירת מוצרים אקטואלי המכיל terbinafine עשוי לקצר את משך הטיפול. תרופה זו יכולה להרוס דלקת גזזת בתוך פחות משבוע אחד, Langone המרכז הרפואי דוחות.

צעדים טיפול אחרים

בנוסף לטיפול תרופתי, תצטרך לנקוט צעדים נוספים כדי להרוס גזזת. ראשית, אתה צריך למנוע ממנו להתפשט במקום אחר על הגוף שלך או לאחרים. כדי לעשות זאת, לשטוף את הפיג’מה ואת הסדינים למיטה כל יום בזמן ההדבקה קיים, אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי מייעץ. כמו כן, הקפד לשטוף ולייבש היטב את העור המושפע בכל יום ולמנוע מגרד את העור המושפע, מה שעלול לגרום להתפשטות ההדבקה.

מְנִיעָה

ברגע שיש לך זיהום גזזת עיקש, סביר להניח שאתה רוצה למנוע זיהומים עתידיים. זה יכול להיות חשוב במיוחד עבור אנשים נוטים דלקות גזזת כגון ג ‘וק לגרד אתלט של כף הרגל. צעדים מונעים כוללים מגע ישיר נמנע עם אנשים או בעלי חיים שיש להם גזזת ולא שיתוף מוצרים אישיים כגון מגבות או מברשות שיער, Langone מרכז רפואי מייעץ. כמו כן, בעת פעילות גופנית או הזעה, ללבוש בגדים למזער לחות, כאשר אפשר, ללבוש נעליים המאפשרים אוויר להסתובב. בחדר ההלבשה, תמיד ללבוש סנדלים או נעלי מים במקלחת תמיד להשתמש במגבת נקייה.