מה גורם הרגליים שלי להיות כואב לאחר אימון?

פעילות גופנית יכולה לעיתים קרובות להשאיר את השרירים מרגיש עייף וכואב. זה אי נוחות postexercise נקרא עיכוב הופעת שרירים, וזה יכול להשפיע על כל השרירים שלך. כאבי שרירים מושהים הוא בעייתי במיוחד כאשר הוא משפיע על הרגליים כפי שהוא יכול לעשות הליכה, ישיבה ואפילו שינה לא נוח. ישנן מספר תיאוריות לגבי מה גורם DOMS, אם כי אחד מאחד הסבר עדיין לא זוהה. רוב המומחים מסכימים כי טראומה שרירים מיקרו הוא אחד המועמדים סביר ביותר.

יותר מדי, מהר מדי

עלייה פתאומית בעוצמת האימון או בנפח היא דרך בטוחה להפעיל התקף מכאיב של כאבי שרירים שהתעכבו. פעילות גופנית מוגזמת עלולה לגרום ל – microtraumas ברקמת השריר אשר גורמת לדלקת, נפיחות, נוקשות וכאב. במקרה זה, הדרך הטובה ביותר להימנע DOMS היא להגדיל בהדרגה את עוצמת האימון ואת משך במשך כמה שבועות, כך שאתה לא “הלם” את השרירים שלך יותר מדי.

עושה משהו חדש

סיבה נוספת של microtrauma שריר עושה תרגיל חדש המשתמשת השרירים שלך בצורה שהם לא רגילים. לדוגמה, אם בדרך כלל לעשות squats אבל, לשם שינוי, לעשות lunges במקום, את השרירים עלול להרגיש כואב למחרת. כדי למנוע זאת, להציג תרגילים חדשים לתוך האימון שלך בהדרגה ולאפשר תקופת מעבר של כמה שבועות, כך השרירים שלך יכול להתרגל התרגיל החדש.

האטה טראומה

השרירים ליצור כוח כפי שהם לקצר וגם הם מתארכים. שלב הקיצור של התרגיל נקרא התכווצות קונצנטריים, ואילו שלב ההתארכות נקרא התכווצות אקסצנטרית. התכווצות אקסצנטרי גורם microtrauma השריר הגדול ביותר ולכן יש את הפוטנציאל הגדול ביותר עבור DOMS גורם. הורדת משקולות שלך לאט מאוד או לרוץ במורד הגבעה ואת בלימה כדי להאט הן פעילויות שעלולות לגרום DOMS משמעותי.

מניעה וריפוי של שרירים שרירים

אם יש לך הפסקה ממושכת של פעילות גופנית או רק מתחיל שגרת האימון החדש, כמה כאבי שרירים התחלה מאוחרת היא כמעט בלתי נמנעת. אתה יכול, עם זאת, לקחת כמה צעדים שעשויים להפחית את חומרת אי הנוחות שלך. תמיד להתחמם לפני להתקרר לאחר האימון שלך ולשקול לקחת אמבטיה קרה או לסירוגין מקלחות חמות וקרות פעם האימון שלך הוא מלא. Cryotherapy בצורת חבילות קרח להחיל על השרירים כואבת עשוי גם לעזור. להישאר פעיל בין האימונים על ידי הליכה וביצוע פעילות גופנית קלה יכול להפחית את חומרת הכאב שלך.