מה אתה יכול לאכול עם diverticulitis?

Dverticulosis מאובחנת כאשר שקיות, הנקראות גם שקיות, טופס על נקודות תורפה לאורך המעי הגס. אנשים רבים עם diverticulosis אינם חווים סימפטומים כלשהם, אבל אם pouches להידבק מודלק, המצב נקרא diverticulitis. הטיפול ב- diverticulitis משתנה בהתאם לחומרת המצב. לעתים קרובות, עם זאת, התנאי דורש שינויים בתזונה כדי לעזור לרפא את המעי הגס וכדי למנוע סימפטומים חוזרים במהלך תהליך הריפוי.

דיברטיוליטיס 101

שקיות קטנות היוצרות לאורך החלק החיצוני של המעי הגס נקראות דיברטיולה, וכאשר הן נוכחות, לאדם יש סטייה. דיברטיולוזיס הוא לא בהכרח בעיה, אלא אם כן אלה שקיות לקבל נגוע, אשר גורם לכאב בטן, בדרך כלל בצד שמאל של הגוף. זה קורה כאשר כמויות קטנות של שרפרף לכודים בתוך שקיות. חום, בחילות, התכווצויות, הקאות, עצירות וצמרמורות עשויות להיות או לא להיות נוכחים עם סתימות.

דיאטת נוזלים

אם הרופא שלך מאבחן אותך עם diverticulitis, הוא עשוי להמליץ ​​על תזונה נוזלית בזמן מרפא המעי הגס שלך. משמעות הדבר היא כי מזון מוצק יהיה מחוץ לתחום עד שיפור הסימפטומים שלך, אשר בדרך כלל לוקח בין יומיים לארבעה, על פי אוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו מרכז רפואי. על דיאטה נוזלית, מותר לך לצרוך מרק, מיצים ברור, כגון תפוח, קופץ מיץ קפוא, ג ‘לטין בטעם.

מזונות בסיבים נמוכים

לאחר הרופא שלך יש לנקות אותך להתחיל לאכול מזון מוצק שוב, מקל על מזונות סיבים נמוכים כדי לעודד עוד ריפוי. מזונות בסיבים נמוכים יכולים לסייע במניעת נפיחות וגז כמו הגוף שלך מרפא. דוגמאות למזונות בסיבים נמוכים כוללות פירות וירקות משומרים, נטולי זרעים או ללא עור, כגון רסק תפוחים, חלב, גבינה, יוגורט, ביצים, בשר, אורז לבן ומזון עם קמח לבן, כגון לחם וקרקרים.

מזונות עם סיבים נוספים

ברגע שאתה מרגיש טוב יותר, להגדיל את צריכת הסיבים שלך כדי למנוע הישנות. שוחח עם הרופא שלך על כמה סיבים להוסיף, אך מתכנן בין 5 ל -15 גרם ליום, כך עולה ממרכז הרפואי של אוניברסיטת סן פרנסיסקו. פירות וירקות טריים, דגנים מלאים, כגון שיבולת שועל, שעועית ואורז חום, ומזונות המכילים קמח מלא הם כמה דוגמאות של מזונות המכילים סיבים.