מה אני צריך לאכול מזון עבור גודש החזה?

גודש בחזה עלול לגרום לנשימה קשה ויכול לגרום לשיעול, קוצר נשימה וצפצופים. גודש יכול להיגרם על ידי אלרגיות או מחלות יכול להיות חריף או כרוני. הפרשות ריר סמיך לגרום לגודש ניתן לטפל עם תרופות מרשם יתר או מרשם על ידי טיפול הגורם הבסיסי. בנוסף, מזונות מסוימים עשויה להיות השפעה על הפרשת ריר על ידי בלוטות רירית מערכת הנשימה שלך. גודש בחזה המלווה בריר צהוב או ירוק בדרך כלל מעיד על נוכחות של זיהום. אם אתם חווים גודש בחזה משמעותי, צפצופים, חום או פריקה רירית יוצאת דופן, לראות את הרופא שלך.

מים ונוזלים אחרים

מים כמו גם נוזלים שאינם קפאין אחרים יכולים לעזור הפרשות ריר דקים להקל על גודש החזה. הקליניקה של Mayo מציעה לך להדגיש מים, מיצים ומרקים ברורים ולהימנע ממשקאות קלים, קפה, תה ואלכוהול, מה שעלול לגרום להתייבשות ולהגביר את הצפיפות. בניגוד לאמונה הרווחת, חלב ומוצרי חלב אינם גורמים לגודש נוסף או לירידה בייצור רירי, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. עם זאת, למרות מיתוס זה, חלב הוא יותר כמו מזון מאשר משקה לא צריך להיחשב כחלק צריכת נוזלים שלך.

מרק עוף

התרופה המסורתית הצטננות, שפעת וגודש החזה הנלווה הוא מרק עוף חם. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד מסביר כי מרק עוף עשוי לסייע בהפחתת דלקת שיכולה לגרום לגודש בחזה או להחמיר את המצב. החום ממרק עוף עשוי גם לעזור ריר דקים להקל על לגרש באמצעות שיעול. לפני צריכת מרק עוף, להחזיק את הראש מעל כוס או קערה, ומאפשר את האדים מרגיע להגיע סינוסים צינורות הסימפונות.

אוכל חריף

מאכלים חריפים כמו פלפל קאיין ואבקת צ’ילי יכולים לעזור לנקז סינוסים סתומים צינורות הסימפונות. מחקר שפורסם ב – 2011, שפורסם ב “Annals of Allergy, Asthma and Immunology”, מצא כי קפסאיצין המנוהל בצורה משנית היה יעיל בהפחתת הגודש הנגרם על ידי דלקת הנזלת. Capsaicin הוא מרכיב פעיל פלפל קאיין והוא משמש באופן נרחב לטיפול בכאב ודלקת. צריכת מזונות חריפים, במיוחד אלה המכילים קפסאיצין, עשויה לסייע בהפחתת הגודש בסינוסים שיכולים לגרום לגודש בחזה.

ויטמין סי

ויטמין C הוא מזין חיוני כי הגוף שלך לא יכול לייצר חייב לקבל ממקור חיצוני. לינוס פאולינג המכון באוניברסיטת אורגון סטייט מסביר כי ויטמין זה עשוי לעזור להגביר את האפקטיביות של המערכת החיסונית שלך. זה יכול לעזור להפחית את חומרת ומשך של תנאים שגורמים לגודש בחזה. מזונות עשירים בוויטמין C נוטים גם להיות מקור טבעי של מים, אשר יכול לעזור להפחית את עובי הריר. Dartmouth קולג שירותי בריאות מוסיף כי אם יש לך מצב הנשימה העליונה, אתה צריך להדגיש פירות עשירים ויטמין C, בעיקר תפוזים.