מה אני יכול לשתות או לאכול כדי לעזור הבטן הבוערת שלי?

הפרעות בעיכול, או עיכול, גורמות בדרך כלל לתחושות שריפה או כרסום בבטן העליונה. תסמינים אחרים של קלקול קבה כוללים גיהוקים, נפיחות, צרבת, הקאות ובחילות. למרות מזונות רבים עלולים לגרום קלקול קיבה, כמה מאכלים ומשקאות למעשה להרגיע אי נוחות העיכול ואף לשפר את היעילות הכוללת של מערכת העיכול שלך.

תה צמחים

תה קמומיל עוזר להירגע התכווצויות שריר במעיים וגם משמש לעתים כדי לעזור לטפל בעיכול ובעיות עיכול אחרות, על פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי. תה מנטה עשוי גם להיות מועיל לצמצום תחושות צריבה כי זה מרגיע את שרירי הבטן יכול לעזור לשפר את היכולת של הגוף לעכל שומנים. עם זאת, אתה צריך להישאר עם תה קמומיל אם הבטן שלך שריפת קשורה מחלת ריפלוקס gastroesophageal, במקרה זה, מנטה עשוי למעשה לעשות סימפטומים גרועים יותר. שתו אלה תה צמחים מרגיע בין הארוחות כדי להפחית את קלקול קבה.

אפשרויות שומן דל שומן

מזונות שומני שומני בדרך כלל להפוך את העיכול גרוע יותר, כך להימנע מהם בכל הזדמנות אפשרית. למרבה המזל, רוב המזונות והמשקאות מגיעים זנים דלי שומן. מקל עם חלב רזה או דל שומן, לאכול יוגורט קפוא במקום גלידה, לבחור בשר בקר רזה ועוף לבן על בשר fattier, יש פסטה עם רוטב מבוסס ירקות במקום רוטב שמנת או גבינה, לאכול מרק מרק במקום קרם מרקים ולבחור פופקורן באוויר, פירות וירקות מעל אגוזים, ממליץ על הלב הלאומי ריאות דם המכון.

דגנים מלאים

אכילת מזונות עתירי שומן יכולה לעזור לך להרגיש מלא, אבל תצטרך למצוא דרכים למלא את החסר כאשר אתה מקצץ בשומן. אכילת דגנים מלאים יעזור לך להישאר מלא כי הם digest לאט יותר מאשר לעשות דגנים מזוקקים כגון אורז לבן. דגש על שיבולת שועל, אורז חום, שעורה, פסטה מחיטה מלאה ולחמים מחיטה מלאה בארוחות שלך כדי nix הבטן לשרוף תוך השהייה. פירות וירקות רבים מכילים גם סיבים.

פירות וירקות

אכילת יותר מדי פירות הדר, עגבניות וירקות מבושלים בשמן עלולה לגרום לתחושות צריבה בבטן העליונה. פירות חומציים כגון תפוחים, בננות, אפרסקים, משמשים, מנגו ומלונים צריכים לגרום פחות לבעיה. רוב הירקות הם נמוכים באופן טבעי חומצה, אבל להימנע טיגון אותם או slathering אותם בשמן. תנו להם אור קל של שמן זית כאשר צולים אותם כדי להפחית את מנת השומן שלהם.

כמה גורמים לקשיי עיכול זקוקים לטיפול רפואי. לדוגמה, צריבה תחושות המתרחשות עקב כיב קיבה או גירוי הנגרם על ידי חיידקים H. pylori עשוי להזדקק לטיפול באנטיביוטיקה או תרופות המסייעות להפחית את כמות החומצה בקיבתך. שבר בקע, אשר מתרחשת כאשר חלק הבטן מחליקה דרך הסרעפת שלך, גם גורם לתחושות צריבה מתמשכת אם אתה לא מקבל את זה מטופל.

שיקולים