מהי תוכנית ארוחה לילד בן 14 חודשים?

כאשר הילד שלך הוא בן 14 חודשים, הוא יוכל לאכול את רוב המאכלים כי שאר המשפחה אוכלת. עד יום ההולדת הראשון של הילד, כל הצרכים התזונתיים שלו נפגשים על ידי חלב אם או נוסחה, אבל ברגע שהוא נכנס פעוטות, תזונה מאוזנת הופך להיות חשוב ביותר מאז הוא יקבל את רוב החומרים המזינים שלו קלוריות ממזון שולחן. אל תצפו לו לאכול מנות גדולות – ילדים צעירים זקוקים רק ל -1,000 קלוריות ביום, כך על-פי אתר הבריאות של אתר הבריאות האמריקאי American Pediatrics. תוכנית לשלוש ארוחות בכל יום, כמו גם שני חטיפים – אחד באמצע בבוקר ואחד אחר הצהריים.

גרגרים מהווים חלק ניכר מתזונה בריאה עבור ילד בן 14 חודשים. בחר דגנים מלאים, כגון אורז חום, שיבולת שועל, לחם מחיטה מלאה, על גרגרים לבנים ככל האפשר. נסו לשלב לפחות מנה אחת של דגנים לכל ארוחה וחטיף לילד שלכם לאורך כל היום. פעוטות צריכים לקבל 6 מנות של דגנים ביום, אבל מנה קטנה למדי. לדוגמה, רבע פרוסת לחם, 4 כפות של אורז מבושל, דגני בוקר או פסטה, או 1/4 כוס דגנים יבשים מהווים מנה.

פירות וירקות הם מקורות חשובים של חומרים מזינים שונים רבים וויטמינים צעירים זקוקים. יש לבחור את האפשרויות של פירות וירקות ולנסות לכלול מנה אחת לכל הארוחות. מנה של ירקות עבור 14 חודשים בן כ 1 כף, ואת המשרתים של פירות שווה רבע כוס של פירות משומרים, חצי חתיכת פירות טריים או 2 עד 4 גרם של מיץ. בחר 100% מיץ כדי למנוע תוספת סוכר, ולהגביל את הילד לא יותר מ 4 עד 6 אונקיות של מיץ ליום, ממליצה על לוסיל Packard ילדים בבית החולים בסטנפורד.

מוצרי חלב עשירים בסידן, אשר חיוני לבניית עצמות חזקות. חלב מייצר את רוב הדרישה היומית של חלב בן 14 חודשים של 2-3 מנות. חצי כוס חלב שווה מנה אחת. בחר חלב מלא שומן עם ויטמין D, ולהגביל את הצריכה של הילד לא יותר מ 16 עד 24 אונקיות ביום, כדי למנוע חוסר ברזל, מזהיר את KidsHealth האתר. מקורות בריאים אחרים של חלב כוללים גבינה ויוגורט.

מקורות חלבון צריכים להמציא את החלק הקטן ביותר של הדיאטה היומית של ילדכם, על פי ה- USDA Food Guide Pyramid for Children, אך עדיין חשוב לילדכם לקבל 2 עד 4 מנות חלבון בכל יום. בחר רזה מקורות חלבון, כגון בשר רזה, עוף או דגים. שעועית אפונה הם גם מקור חלבון מעולה להוסיף מגוון לתזונה של הילד שלך. מנה של בשר עבור בן 14 חודשים מורכב של 1 גרם, מנה של שעועית מבושלת או אפונה שווה 2 כפות.

דגן מפואר

פירות וירקות עגול

מעדני חלב

כוח עם חלבון