מהי רמת הסוכר בדם הממוצעת?

סוכר בדם, או גלוקוז, משמש דלק המשמש את הגוף שלך כדי לייצר אנרגיה. רמת הגלוקוז בדם נשארת יציבה למדי, מעט עולה לאחר אכילה וירידה כמות קטנה בין הארוחות או לאחר פעילות גופנית. ניתן למדוד גלוקוז בדם בדרכים רבות. בדיקות מסוימות מודדות גלוקוז ישירות, בעוד שאחרים מודדים את כמות הגלוקוז המחוברת לחלבון מסוים.

צום ורמות גלוקוז בדם

כמות הגלוקוז בדם משתנה, תלוי בזמן האחרון אכל. רמה של גלוקוז בדם בצום לאחר 8 שעות לפחות ללא צריכת קלוריות אצל מבוגר בריא ובלתי-סובלני נע בין 70 ל -99 מ”ג לד”ל, על פי איגוד הסוכרת האמריקני (ADA). אנשים עם גלוקוז בדם בצום של 100-125 mg / dL נחשבים לפרה-סבטיים, כלומר, הטיפול של הגוף בגלוקוז נפגם אך עדיין לא עד כדי אבחנה של סוכרת: גלוקוז בדם בצום של 126 mg / dL ומעלה בדרך כלל מציין סוכרת, על פי קריטריונים ADA. בקרב אנשים שאובחנו עם סוכרת שאינם בהריון, ADA ממליץ על צום היעד או רמת הסוכר בדם של 80-130 מ”ג / ד”ל.

שלאחר הסף ואת רמות הסוכר בדם סובלנות

כאשר רמת הגלוקוז בדם עולה בדרך כלל לאחר האכילה, בדיקה לאחר ארוחה – הידועה כגוף גלוקוז לאחר הארוחה – מספקת מידע על יכולתו של הגוף לשמור על רמת סוכר בדם בריאה כאשר הוא מתמודד עם עומס קלורי. רמות הגלוקוז בדם בדרך כלל שיא 1 עד 2 שעות לאחר תחילת הארוחה, תלוי במידה רבה על כמות של פחמימות, חלבונים ושומן בארוחה. בקרב מבוגרים בריאים, לא סובלים ממחלת הסוכר, רמה נורמלית של גלוקוז לאחר הארוחה 2 שעות לאחר הארוחה היא פחות מ -140 mg / dL. עבור אנשים עם סוכרת, ADA בדרך כלל ממליץ על גלוקוז שיא שלאחר גיל של פחות מ 180 mg / dL, אם כי רמת היעד עשויה להשתנות בין אנשים.כאשר ההקרנה לסוכרת, ניתן להשתמש במבחן שנקרא מבחן סובלנות גלוקוז אוראלי (OGTT) . בדיקה זו כוללת צריכת כמות נמדדת של גלוקוז, בדרך כלל 75 גרם, ומדידת רמת הסוכר בדם בנקודות זמן ספציפיות עד 3 שעות. לפי ADA, רמת גלוקוז נורמלית בנקודת הזמן של 2 שעות במהלך OGTT היא פחות מ -140 mg / dL. ערכים של 140 עד 199 מ”ג / dL בשלב זה מצביעים על פגיעה בסובלנות גלוקוז או טרום. גלוקוז בדם של 200 mg / dL או גדול יותר בנקודת זמן של 2 שעות עם OGTT הוא אבחון לסוכרת.

המוגלובין A1G

בדיקת הדם A1C – הנקראת יותר ספציפית הנקראת hemoglobin A1C – מעריכה את רמת הסוכר בדם לאורך זמן. במקום לקבוע את כמות הסוכר בדם בזמן הבדיקה, בדיקת ה- A1C קובעת את רמת הסוכר בדם לאורך תקופה ממושכת, בדרך כלל בשלושת החודשים האחרונים. זה נעשה על ידי מדידת המוגלובין glycated, אשר נוצר כאשר גלוקוז מתחבר חלבון המוגלובין נמצא בתאי דם אדומים. אחוז המוגלובין עם סוכר קשור אליו מקביל לכמות הסוכר בדם לאורך זמן. ככל שמספר הסוכר בדם גבוה יותר, כך גבוה יותר שיעור ההמוגלובין הגליקטי בתאי הדם האדומים .הטווח הנורמלי ל- A1C בקרב מבוגרים בריאים ובלתי מתפשרים הוא בין 4.0 ל -5.6%. ערכים אלה מתואמים על פי קריטריונים ADA, ערכי A1C של 5.7 עד 6.4 אחוזים בדרך כלל מצביעים על סוכרת, וערכים של 6.5 אחוזים ומעלה הם אבחון לסוכרת.

גלוקוז ממוצע משוער

הערך הגלוקוז הממוצע המשוער (eAG) מחושב מרמת A1C כדי לתת רמה ממוצעת של גלוקוז בדם במהלך שלושת החודשים האחרונים. החישוב ממיר את התוצאה A1C מ אחוז hemoglobin glycated כדי גלוקוז בדם הממוצע המשוער ב mg / dL. ערך זה הוא הנפוץ ביותר בשימוש על ידי אנשים עם סוכרת כדי לסייע בניהול רמות הגלוקוז שלהם. עם זאת, חשוב לא להשוות eAG לצום או לאחר הסוכר רמות הסוכר כי eAG הוא ממוצע של רמת גלוקוז לאורך זמן. EAG עבור רמות נורמלי, סוכרת טרום סוכרת A1C הם: – רגיל (4.0 ל -5.6% A1C) – 68 עד 114 מ”ג / dL; – Prediabetes (5.7 עד 6.4% A1C) – 117-137 מ”ג / dL; – סוכרת (6.5% A1C ומעלה) – 140 מ”ג / dL או יותר, נבדקו על ידי: Tina M סנט ג’ון, MD