מהו הסוכר בדיאטה דיאטה?

משווק כיום בארצות הברית כמו ספרייט אפס, דיאט ספרייט מתואר כגרסה ללא סוכר, ללא פחמימות של משקה קל ליים לימון פופולרי. למרות אתר קוקה קולה מתאר ספרייט אפס כמו “לא מקור משמעותי של סוכרים”, הוא מכיל את ממתיק מלאכותי aspartame. תחליף הסוכר דל קלוריות זה היה נושא למחלוקת בשנים האחרונות בשל הסיכונים הבריאותיים הפוטנציאליים שלו. שוחח עם הרופא שלך אם אתה מודאג לגבי ההשפעות של אספרטיים או ממתיק אחרים.

זיהוי

האגודה האמריקאית לסרטן מציינת כי אספרטיים הוא אחד ממתיקים מלאכותיים הנפוצים ביותר בשוק כיום. היא נמכרת בצורת גרגירי מנות לפי השמות NutraSweet ושוויון, והוא כלל תזונה מעובדים רבים או מוכנים או מוצרי מזון נמוכה סוכר. זה 200 פעמים מתוק יותר סוכר, האגודה האמריקנית לסרטן מציין, אבל מכיל כמות זניחה של קלוריות. זה מורכב משני חומצות אמינו, חומצה אספרטית פנילנין, דוחות רופא המשפחה.

הִיסטוֹרִיָה

ב -1981, רשות המזון והתרופות האמריקאית, או ה- FDA, אישרה אספרטיים לשימוש כממתיק מלאכותי, על פי האגודה האמריקאית לסרטן. לאחר מכן הוא החל להופיע על מדפי מכולת בדגני בוקר, מסטיקים, פודינגים, תערובות קינוחים ומשקאות יבשים. ב -1983, ה- FDA אישר אספרטיים לשימוש במשקאות מוגזים וסירופ משקה מוגזים, כך דווח על ידי האגודה האמריקאית לסרטן.

רמות נחשב בטוח

על פי האגודה האמריקאית לסרטן, ה- FDA האמריקני, או ה- FDA, קבע את הרמות המקובלות של אספרטיים ב -50 מ”ג לק”ג ממשקל הגוף. עבור 150 ק”ג. מבוגר, זה יהיה שווה 3,500 מ”ג של אספרטיים, האגודה האמריקנית לסרטן הערות. משקה קל, כמו Sprite Zero, מכיל כ -180 מ”ג של אספרטיים. בהתבסס על נתונים אלה, היית צריך לשתות 19 פחיות של ספרייט אפס יעלה על רמות מקובלות.

דאגות

האגודה האמריקאית לסרטן מדווחת כי היו מספר חששות לגבי הסיכון לסרטן הקשור לאספרטיים, וכי החששות ממשיכים כיום. עם זאת, האגודה האמריקאית לסרטן מצטטת את פסקי הדין של ה- FDA על אספרטיים, וציינה כי “אין כל סיבה לשנות את הממצא שלה כי אספרטיים הוא בטוח כממתיק למטרות כלליות במזון”. למרות זאת, מחקר על הקשר האפשרי של אספרטיים לסרטן נמשך, כך מדווח הסרטן האמריקני. החוקרים מוסיפים כי למרות החשש המתמשך, מחקרים מצאו עדויות לקשר בין אספרטיים למחלת אלצהיימר, מחלת פרקינסון, זאבת או טרשת נפוצה.

שיקולים

למרות דיווחים אלה, יש כמה אנשים שלא צריכים לצרוך אספרטיים, האגודה האמריקאית לסרטן דוחות. באופן ספציפי, אלה הסובלים phenylketonuria, מצב נדיר המאופיין על ידי חוסר יכולת לחילוף תקין של חומצה אמינית פנילאלנין, יש להימנע ממתיק זה. בנוסף, ה- FDA קיבל דיווחים על סחרחורות, בעיות במערכת העיכול ושינויים במצב הרוח ביחס לאספרטיים. אם אתם חווים לגבי ההשפעות של ספרייט אפס או כל מוצר אחר ממותק אספרטיים, לדבר עם הרופא שלך להפסיק להשתמש.