למה ילדים מתנדנדים במיטה?

הגוף מתנדנד מתייחס כאשר הילד מתנדנד בקצב בזמן שישב או נח על ברכיו על ארבע. רשת “גידול ילדים” מדווחת כי התנדנדות הגוף היא התנהגות שכיחה אצל ילדים צעירים, בדרך כלל מתרחשת בזמן שהילד נרדם או מקשיב למוסיקה. למרות שההתנהגות עלולה לגרום לדאגה אצל כמה מההורים, היא אינה מזיקה ודי שכיחה. רוב הילדים רוק מדי פעם, ו 1 מתוך 5 ילדים רוק על ארבע באופן קבוע.

התנדנדות

בדרך כלל, ילדים מתחילים להתנדנד סביב 6 חודשים. במהלך אפיזודות מסוימות, ילדים בדרך כלל רוק במשך 15 דקות או פחות. בדרך כלל, התנהגות נדנדה נעצרת בתוך 18 חודשים בערך, על פי רשת גידול ילדים. מדי פעם הוא נעצר במהירות של כמה שבועות. לפעמים, ילדים מתנדנדים קדימה ואחורה מספיק כדי שהם ינגחו את ראשם על הקיר, על ראש המיטה או על חפצים סמוכים אחרים. ילדים לעיתים רחוקות לפגוע בעצמם אלא אם כן יש להם נכות התפתחותית חמורה.

התנהגות קשורה

ילדים אשר סלע עשוי להציג התנהגויות הקשורות אחרים, מציע גידול ילדים ברשת. הילד שלך יכול לשבת במיטה ולדפוק את ראשו לאחור על הכרית או על ראש המיטה, לשכב עם הפנים ולסלוע במקום, לדפוק על הכרית או על המזרן, לשכב על המזרן ולנדנד את ראשו קדימה ואחורה, או לעמוד ב המיטה אוחזת במעקה, חובטת את ראשו על המעקה.

פוּנקצִיָה

נטישה חוזרת, קצבית היא סוג של הרגעה עצמית. ילדים לפעמים רוק עצמם לישון, על פי מערכת הבריאות של אוניברסיטת מישיגן. הם מתחילים כאשר הם מנומנמים לעצור כאשר הם נרדמים, או רוק כאשר הם נתקלים מתח או חרדה במהלך היום. אם הילד שלך חווה שינויים בשגרה היומיומית שלו או בנסיבות החיים שלו, אתה עשוי לראות עלייה בהנדנדה שלה.

סיבות נוספות

למרות שהתנהגות ההתנדנדות היא לעתים קרובות חלק מההתפתחות הנורמלית, היא עלולה להיות מסוכנת לילדים עם אוטיזם, עיכובים התפתחותיים ואלו עם בעיות נוירולוגיות, על פי קליבלנד קליניק. ד”ר ג’וזף מ. קארבר, דוקטור בפסיכולוגית הפסיכיאטר, מזהיר כי נדנדה קשורה לעיתים עם ADHD. בשנת נדנדה רגיל, הילדים יהיו שובבה, מאושר, לעסוק או רגוע. הם מדי פעם יהיה קשר עין איתך. אם הילד שלך הוא מכניסטי או במצב טראנס דמוי נדנדה, ואם אתה מתבונן באנומליות התנהגותיות אחרות, התנהגות ההתנדנדות עלולה להצביע על בעיה התפתחותית.

אבחון בעיה התנדנדות

אובססיבי, כמו מכונות נדנדה, יחד עם תנועות חוזרות אחרות עשוי להצביע על בעיה התפתחותית או נוירולוגית, על פי התנהגות הילדים. ילדים עם בעיות התפתחותיות עשויים להציג בעיות עם מיומנויות חברתיות או שפה. הילד שלך צריך להיות מסוגל לתקשר את הצרכים שלה, צריך תשוקה תשומת לב ממך צריך לומר מילה או שניים כמו “אמא” או “דאדה” לפי גיל 1. אם יש לך חששות לגבי ההתפתחות של ילדך או התנהגות, לדבר עם רופא הילדים שלה. אם אתה מודאג לגבי עוצמת נדנדה, קלטת וידאו הילד שלך מתנדנד ולהראות את הווידאו לרופא הילדים שלך.

אם הילד שלך מראה כישורי שפה, תקשורת ושפה נורמליים, ובדרך כלל הוא מתפתח בצורה נורמלית, סביר להניח שאין לך סיבה לדאוג להתנהגות של נדנדה. אם הילד ממשיך להתנדנד מעבר לגיל 2 או 3, או אם היא מציגה בעיות התפתחותיות אחרות, שוחח עם רופא הילדים שלך. אחרת, אתה יכול להיות הטוב ביותר להתעלם נדנדה, מייעץ לגדל ילדים ברשת. גמול תשומת הלב עשוי לחזק בשוגג את התנהגות ההתנדנדות. אם יש לך חששות לגבי הילד שלך לפגוע בעצמו, להסיר את הראש קשה, או להזיז את המיטה מן הקיר. אתה יכול לעזור לשפר את החרדה של הילד שלך, ואת פוטנציאל להפחית נדנדה, על ידי ההוצאות קצת זמן מליטה איכות ממש לפני השינה. אתה יכול גם לעזור לילדך ללמוד דרכים אחרות כדי להרגיע את עצמך על ידי מתן חפצים, כגון שמיכה המועדפת או צעצוע ממולא, היא יכולה להשתמש עבור נוחות כפי שהיא מעברים לתוך שינה.

טיפים