למה אנחנו צריכים sunscreen?

כולם צריכים קרם הגנה כדי להגן על העור שלהם מפני קרניים UV מפני השמש כוויות שמש. שימוש במוצרי קרם הגנה מקטין את הסיכוי לכוויות שמש ויכול למנוע סרטן עור או מלנומה ממאירה. על פי האגודה האמריקאית לסרטן, בשנת 2009, יותר מ 1 מיליון בני אדם היו אמורים להיות מאובחנים עם סרטן העור ומחקרי קישור סרטן העור עם חשיפה לשמש על העור לא מוגן. השמש של ייבוש קרניים גם בטרם עת גיל העור ולהוביל קמטים.

כֶּלֶף

העור שלך מגיב חשיפה מוגזמת השמש על ידי הפיכת אדום, הופך חם, וכואב מעט למגע. כוויות שמש חמורות לגרום לעור שלפוחיות וקילוף. קרני השמש יש שני סוגים של קרניים UV מזיקות – UVA ו UVB. קרני UVA לחדור לעור שלך עמוק יותר מאשר UVB וגורמים להזדקנות מוקדמת של העור. UVB קרני הם המקור העיקרי sunburning.

קרם הגנה

אתה צריך להשתמש sunscreen כי זה מגן על העור מפני נזק UV ו כוויות שמש. מסנני קרינה הם מעל לדלפק מוצרים שמגיעים קרמים, ג’לים, משחות תרסיסים. עוצמת ההגנה על קרם ההגנה נמדדת כ- SPF – או גורם הגנה על השמש – שנעה בין 15 ל -45. ככל שערך ה- SPF גבוה יותר, כך ההגנה גדולה יותר. עם זאת, זה לא יחסים ליניארי אמיתי – SPF של 30 הוא לא יעיל כמו SPF של 15.

מתי להשתמש קרם הגנה

כולם צריכים מסנן קרינה כאשר בחוץ במשך יותר מ -15 דקות בין השעות 10:00 ל -13: 00. או אם הם באור שמש ישיר מגיע דרך חלון (קרני UVA לעבור דרך זכוכית). אתה צריך ללבוש הגנה UV על ימים מעוננים, יותר מדי.

איך להישתמש

החל sunscreen 15 עד 30 דקות לפני היציאה בחוץ. מכסים את כל אזורי העור אשר ייחשפו לקרני השמש. החל בנדיבות. רוב האנשים, כולל ילדים, צריך על 1 oz. של המוצר כדי לכסות שטחים חשופים מספיק. החל שוב מדי שעתיים. אם אתה שוחה, להחיל מחדש בתדירות גבוהה יותר.

יְלָדִים

ילדים נמצאים בסיכון מסוים משום שהם שוכחים ליישם מחדש לעתים קרובות ככל הנדרש כאשר הם עסוקים לשחק. חופים בחוף ואגם מציבים אתגרים מיוחדים עבור ההורים כדי לפקח על כיסוי sunscreen על ילדים, כי המים משפר את השפעת הקרינה. על פי מחקר שנערך לאחרונה ב- Science Daily, ילדים בני 7 שחופשו בחוף היו בעלי עלייה של 5% בשומות העור – גורם סיכון משמעותי למלנומה ממאירה.