חלב סויה לירידה במשקל

לאכול יותר סויה. זוהי עצה מוצקה לירידה במשקל של טוסקה רינו, מחברת “הדיאטה האכילה-נקייה”, ובעלת הטורניר 40 של מגזין הכושר “חמצן”. חלב סויה הופך למשקה פופולרי יותר ויותר מחוץ לחוגים צמחוניים וטבעוניים. סויה הוא בדרך כלל Touted כמו חלבון הצמח המלא רק ומציע מספר יתרונות בריאותיים. רינו ממליצה להוסיף אותו לארוחות שלך מספר פעמים בשבוע כדי לסייע לירידה במשקל.

שומן בריא

40% מהקלוריות בחלב סויה מקורן בשומן, אך אלו הן בעיקר שומנים לא רוויים בריאים. חומצות שומן אומגה -3 הם חומרים מזינים הגוף שלך צריך, אבל זה לא יכול לייצר. שומנים בלתי רוויים קשורים לשמירה על משקל, כמו גם רמות כולסטרול נמוכות יותר ובריאות משופרת לב וכלי דם. שומן רווי וטרנס שנמצא בחלב חלב קשור לעלייה במשקל ולסיכון מוגבר לבעיות לב וכלי דם. בגלל סויה אינו מכיל את התוכן סידן עשיר של חלב, לקנות מותגים מבוצר עם סידן וויטמין D כדי לשמור על בריאות העצם.

מזין עשיר

תופעת לוואי נפוצה של צמצום הקלוריות כדי לרדת במשקל היא אובדן מזון, במיוחד אם אתה עושה התרסקות לא מומלץ או דיאטה אופנה. מלבד חלבון, סויה הוא ארוז עם חומרים מזינים כגון ויטמיני B, אשלגן, אבץ ומינרלים אחרים אומגה -3 חומצות שומן חיוניות. זה גם דרך ידידותית התקציב כדי לוודא שאתה מקבל את כל החומרים המזינים האלה.

מקור חלבון טוב

תוכן החלבון של סויה יכול להשפיע על ירידה במשקל, כי הגוף שלך זקוק זה מזין לבנות שרירים ולשמור על מסת השריר רזה. אובדן מסת שריר הוא בעייתי במיוחד כאשר אתה מתקרב לגיל המעבר ואת ניסיון גיל הביניים להתפשט, על פי Mayo Clinic. שריר שורף יותר קלוריות משומן, ולכן כאשר אתה מאבד את זה, יכולת הגוף שלך לשרוף קלוריות פוחתת. בשילוב עם תוכנית אימון כוח רגיל, חלב סויה יכול לעזור לך לבנות שרירים, לחזק את חילוף החומרים לרדת במשקל.

עֵדוּת

במחקר שהוצג בכנס השנתי של האגודה לחקר ההתנהגות ההרסנית בשנת 2010, חוקרים גילו כי תזונה עשירה בסויה מנעה עלייה במשקל בקרב חולדות לאחר גיל המעבר. במהלך גיל המעבר, רמות האסטרוגן נמוכות יותר ומחקרים מראים כי זה אחראי בחלקו על משקל הגוף עודף שומן בטן שלאחר גיל המעבר נשים להרוויח. סויה מכיל phytoestrogens המחקים פעילות אסטרוגן בגוף עשוי לסייע במניעת עודף משקל והשמנה הקשורים לגיל המעבר.

זְהִירוּת

סויה נחשב בדרך כלל בטוח כאשר נלקח כמזון, קובע המרכז הלאומי לרפואה משלימה ואלטרנטיבית. עם זאת, כמה אנשים עשויים להיות אלרגיים סויה וזה יכול לגרום אי נוחות במערכת העיכול או הבטן. כמו כן, הקישור לסרטן השד עדיין לא ברור. התייעץ עם הרופא שלך לקבלת עצות נוספות לפני שתגביר באופן משמעותי את צריכת החלב שלך.