חיידקי בטן אצל ילדים

ילדים יכולים לחלות מפני וירוסים, טפילים וחיידקים. מחלות בקטריאליות גורמות למגוון תסמינים לא נעימים, והילדים מפספסים את בית הספר ופעילויות אחרות. החיידקים גדלים במזון ובמשטחים. בפעם הבאה שהילד מתלונן על כאבי בטן, שים לב לסימפטומים והיוועץ ברפואה מקצועית.

גורם של חיידקי הבטן אצל ילדים

חיידקים יכולים להיות מועברים לתוך מערכת העיכול של הילדים על ידי אכילת מזון גולמי או undercooked או נוגע משטחים מזוהמים. לא כל החיידקים שנבלעים גורמים למחלה, אבל אלה שנכנסים ומדביקים את מערכת העיכול עלולים לגרום לשלשולים ולייבשות.

אי קולי

כ -73,000 מקרים של Escherichia coli, או E. coli, זיהומים חיידקיים מתרחשים מדי שנה בארצות הברית. ילדים יכולים להיות חשופים ל- E. coli בסביבות טיפול בילדים או בסביבות בית-ספר, כאשר משטחים קשים אינם מתכלים כראוי, הידיים אינן נשטפות ביסודיות או שמוצרים של בשר או ביצים מוגשים באופן לא מבושל.

סלמונלה

חמישים אלף מקרים של סלמונלה מתרחשים מדי שנה בארצות הברית, וכשליש מהם משפיעים על ילדים מתחת לגיל 5. חומרת השלשול עלולה לגרום להתייבשות קיצונית, וחיידקים יכולים לנוע אל זרם הדם ולהתפשט במהירות לאיברים אחרים ב- הגוף. רופאים עשויים לנתח דגימת צואה כדי לאשר את האבחנה, שכן סימפטומים כגון חום, שלשולים, בחילה, הקאות וכאבי ראש יכולים להיות קשורים לתנאים אחרים.

Hecilobacter pylori

Hecilobacter pylori נפוץ מתרחשת בתנאים לא סניטריים או צפופים, כגון אלה שנמצאו לעתים קרובות במדינות מתפתחות. אצל ילדים, כיבים מדממים במעי עלולים לייצר קיא בדם ובצואה, או שאין סימפטומים ברורים. הרופאים עשויים להזמין צואה או בדיקות דם או אנדוסקופיה כדי לעזור לאבחן את הזיהום.

החיידק Shigella סביר יותר להיות מתכווץ בקיץ בעיקר משפיע על ילדים בגילאי 2 עד 4. תסמינים כוללים התכווצויות בטן, חום גבוה, במקרים קיצוניים, התקפים. רופאים בדרך כלל רושמים אנטיביוטיקה לזיהומים המתמידים. תכופים כביסה יד היא הדרך הטובה ביותר למנוע shigellosis.

בהשוואה ל- E. coli ו- salmonella, yersiniosis הוא סוג נדיר יחסית של חיידקים, הגורם לדלקת אחת ל -100,000 איש בשנה בארצות הברית. בדרך כלל, ילדים זה חוזה על ידי שתיית מים מזוהמים או undercooked מזון. שלשולים, כאבי בטן וחום יכולים להימשך עד שלושה שבועות, ולכן התייבשות היא הדאגה העיקרית לילדים צעירים.

שיגלה

Yersiniosis