התאוששות & שיקום זמן ניתוח הכתף כדי להסיר את העצם spur

עצם spurs יכול לפתח את הכתף משותפת עקב הזדקנות או לאחר פגיעה. Spurs אלה יכולים לגרום כאב משמעותי להגביל את התנועה על ידי גידים מזיקים כי להזיז את הכתף. אם זה נזק חמור או כאב שלך לא יכול להיות הקלה עם טיפול שמרני, ייתכן שיהיה צורך ניתוח. ניתוח דקומפרסיה בכתף ​​- הליך המבוצע על מנת להסיר את דורבן העצם – יכול לשפר משמעותית את תנועת הכתפיים ולהקל על הכאב. זמן ההחלמה והשיקום לאחר ניתוח לחץ הכתפיים הוא בדרך כלל 3 עד 6 חודשים ומתרחש בשלבים.

מיד לאחר הניתוח, סביר להניח שיש לך תחבושת גדולה המכסה את הכתף שלך, עם היד שלך מונח על קלע כדי לעזור לתמוך במשקל של הזרוע שלך במשך כמה ימים. אתה עשוי להיות הורה להחיל קרח על הכתף שלך, בדרך כלל במשך 20 דקות במשך 24 עד 48 שעות לאחר הניתוח. זה עוזר להפחית כאב ונפיחות לאחר הניתוח. שינה עלולה להיות קשה, ואתה יכול להיות יותר נוח לישון ב recliner במשך השבועות הראשונים. שמור את ההלבשה יבש, לא להסיר את הקלע או ההלבשה עד מכוונת על ידי הרופא או פיזית פסיכיאטר. אתה יכול להתחיל פיזיותרפיה בתוך כמה ימים של ניתוח, והרופא שלך בדרך כלל יראה אותך בתוך 7 עד 10 ימים כדי להסיר את התפרים שלך.

שלב 1 של ההתאוששות כולל את השבועיים הראשונים לאחר הניתוח. שלב זה מתמקד בהפחתת כאבים ודלקת בעוד לאט לאט מתחיל להחזיר את התנועה בכתף. תרגילים ספציפיים צריך להתבצע רק על פי הוראות הפיזיסטפיסט או הרופא. במהלך שלב זה, עם זאת, סביר להניח לבצע pendulums – התלויה על הזרוע שלך באמצעות הגוף שלך כדי להניף אותו לכיוונים מרובים. תרגילים באמצעות גלגלת או מסמרת, שבו אתה משתמש הזרוע ההפוכה שלך כדי לעזור להעביר הכתף שלך, הם נפוצים גם בשלב זה. תרגילים אלה הם יזמו מוקדם כדי למנוע נוקשות במפרק הכתף.

שלב 2 בדרך כלל מתחיל 3 שבועות לאחר הניתוח כאשר יש לך חזרה תנועה מלאה של הכתף שלך, עם או בלי סיוע. שלב זה בדרך כלל נמשך עד 6 בשבוע לאחר הניתוח. ההתמקדות היא על חיזוק שרירי הכתף שלך ואת החזרת היכולת שלך להשתמש בכתף ​​שלך עבור פעילויות יומיות. מעבר מעליות והרים כבדים נמנעים בדרך כלל בשלב זה, כאשר תנועות אלו מגבירות את הלחץ במפרק הכתף. ברגע שאתה מסוגל להרים את היד על שלך, אתה יכול להתחיל להתעמל עם משקולות או להקות התנגדות.

שלב 3 מתחיל בדרך כלל 6 שבועות לאחר הניתוח ונמשך עד שתחזרו לתפקוד המלא של הכתף. תרגילי חיזוק נמשכים ומתקדמים. בשלב זה, תוכלו גם לעבוד על פעילויות תקורה כבד הרמת. אם אתה מעורב בספורט, תוכנית שיקום שלך בשלב זה הסופי יכלול תרגילים ספציפיים לפעילות המועדפת עליך.

מיד לאחר הניתוח

שלב 1

שלב 2

שלב 3