הרכב חומצות השומן של שמן קוקוס

שמן קוקוס מורכב מתערובת של שומנים רוויים, חד בלתי רוויים ושומנים רב בלתי רוויים. השמן מכיל קרוב ל 12 גרם של שומן רווי לכל כף. זה מהווה כמעט 60 אחוז של היומי שלך מומלץ רווי שומן הכנסה. איגוד הלב האמריקני קובע כי צריכה של מזונות עשירים בשומנים רוויים צריכה להיות מוגבלת. צריכת שומנים רוויים יכולה להעלות את רמות הכולסטרול, מה שמוביל לעלייה בסיכון למחלות לב. בעוד הוא גבוה בשומן רווי, שמן קוקוס מכיל גם שומני שומן רב בלתי רווי ושומנים חד בלתי רוויים שחשובים לתפקוד המוח ולצמיחה הכללית ולהתפתחות.

בהתבסס על נתונים שנאספו על ידי משרד החקלאות של ארצות הברית, 1 כף. של שמן קוקוס מספק 117 קלוריות, 13.6 גרם שומן, 0 גרם carbohydrates ו 0 גרם חלבון. בעוד השמן נוזלי בטמפרטורת החדר, כי הוא גבוה בשומנים רוויים, שמן קוקוס נחשב תזונתי להיות שומן מוצק. בדרך כלל, שמנים מכילים כמות גדולה יותר של שומנים חד בלתי רוויים ו polyunsaturated. שמן קוקוס מכיל מעל 10 פעמים יותר רווי שומן לא רווי.

שמן קוקוס מכיל 11.7 גרם שומן רווי. השומן הרווי בשמן הקוקוס מורכב משבעה סוגים שונים של חומצות שומן, כולל קפרי, קפרילית, קאפרי, lauric, myristic, palmitic, וחומצה סטארית. מבין שבעה סוגי חומצה, חומצה lauric הוא השולט ביותר. שמן קוקוס מכיל כ 6 גרם של חומצה lauric, סוג של חומצה שומן בינוני שרשרת. אכילת מזונות בשומנים בינוניים בשרשרת יכולה לגרום לעלייה ברמת ליפופרוטאין בצפיפות נמוכה, או רמות LDL, כולסטרול.

כפות. של שמן קוקוס מכיל 0.789 גרם של שומן חד בלתי רווי. השומן החד בלתי רווי בשמן קוקוס מורכב כולו מחומצה אולאית. מחקר שנערך על ידי דוד טין Win of Assumption University בנגקוק, תאילנד דיווח בשנת 2005 כי חומצה אולאית היא הסיבה העיקרית את היתרונות הגבוהים נגד סרטן הקשורים לתזונה הים תיכונית. הוא קובע כי מרכיבי חומצה אולאית עשוי לעזור להציע הגנה נוספת נגד סרטן השד.

שמן קוקוס מכיל 0.245 גרם של שומן רב בלתי רווי לכל כף. חומצה לינולאית היא חומצת השומן היחידה שמרכיבה את תכולת השומן הרב בלתי רווי בשמן קוקוס. חומצה לינולאית נחשבת חומצת שומן חיונית. הגוף אינו מסוגל לעשות חומצות שומן חיוניות ולכן חשוב לקבל אותם מן המזון על מנת שהגוף יפעל כראוי. חומצה לינולאית היא חומצת שומן אומגה 6 וחשוב עבור תפקוד המוח בריא, העור ואת צמיחת השיער ואת בריאות העצם.

שמן קוקוס תזונה

שומן רווי

שומן בלתי רווי

שומן רב בלתי רווי