הקשר בין ויטמין D & סידן

סידן הוא חומר מזין הדרוש לעצמות חזקות, אבל הגוף שלך לא יכול לספוג אותו כראוי ללא עזרה של ויטמין D. שילוב של סידן וויטמין D מסייע לחזק את העצמות ולמנוע אוסטאופורוזיס. אם אורח החיים שלך ואת הדיאטה לא מספקים את הצריכה היומית המומלצת של חומרים מזינים אלה, תוספי עשוי להיות נחוץ.

אור השמש ומזונות כגון דגים שמנים ואגוזים הם מקורות של ויטמין D. סידן ניתן למצוא מזונות, כולל חלב, גבינה, יוגורט, ברוקולי ותרד. עבור אלה שאינם מקבלים מספיק ויטמין D וסידן באמצעות שילוב של אור השמש דיאטה, ספקים רבים מציעים הן גלולה אחת.

סידן לא יכול להיות שקוע כראוי ללא נוכחות של ויטמין D. ויטמין D מאפשר היווצרות calcitriol, הורמון המווסת את רמות הסידן בגוף ובצמיחה העצם. Calcitriol מקל על ספיגת סידן מן המעיים. זה גם מקטין את שיעור שבו סידן מופרש בשתן, ובכך מסייע להעלות את רמות הסידן בגוף.

ללא ויטמין D, צריכת כמות ה- FDA המומלץ של סידן לא יבטיח כי הגוף מקבל מספיק סידן. רק באמצעות שילוב של ויטמין D וסידן יהיה הגוף מסוגל להשתמש סידן כראוי לעורר את צמיחת העצם. ללא ספיגת סידן מספקת, הגוף מתחיל לרוקן את הסידן בתוך השלד, להחליש את העצמות ולשים אותך בסיכון גבוה יותר לאוסטיאופורוזיס.

למרות ספקים רבים מציעים סידן וויטמין D יחד באותה גלולה, מומלץ לקבל את המינון היומי של ויטמין D מאור השמש סידן שלך ממזונות עשירים בסידן. אם אתה חושש שאתה לא מקבל מספיק סידן מהדיאטה שלך, לדבר עם תזונאי או הרופא שלך על האפשרויות שלך.

צריכה לא מספקת של ויטמין D עלולה להוביל גם למחסור בסידן, אך צריכת ויטמין D מוגזמת עלולה להוביל לעומס סידן, על פי המכונים הלאומיים לבריאות של תוספי תזונה. עודף סידן יכול להצטבר ברקמות ובמערכת כלי הדם אשר עלול לגרום לנזק ללב ולכליות. עומס ויטמין D הוא תוצאה של נטילת תוספי מזון רבים מדי, לא יותר מדי ויטמין D מהשמש.

מקורות

Calcitriol

סיכונים

שיקולים

עודף