הסכנות של בשר לא מבושל אצל נשים הרות

אכילת בשר רזה במהלך ההריון היא דרך להשיג את החלבון לך ואת התינוק שטרם נולד. אחד קטן שלך דורש הרבה חלבון לצמיחה נכונה, בשר רזה לספק מנה בריאה. חשוב לאכול את הבשר מבושל היטב, כי בשר undercooked יכול לגרום למחלות שעלולות לסכן את התינוק שטרם נולד. הימנע מהם על ידי בישול חתכים שלמים של בשר ל -145 מעלות פרנהייט ובשר טחון ל 160 מעלות פרנהייט. עוף חייב להגיע טמפרטורה פנימית של 165 מעלות צלזיוס להרוג חיידקים.

אי – קולי

E. coli הוא סוג של חיידקים המתגוררים במעיים ובנרתיק. זנים רבים של קולי אינם מזיקים, אבל זנים אחרים יכולים לגרום לך חולה. אחת הדרכים שאתה הופך נגוע E. קולי הוא על ידי אכילת בשר undercooked. E. coli נהרס כאשר אתה מבשל את הבשר שלך היטב, בשר undercooked לא מחומם לטמפרטורות חמות מספיק כדי להיפטר לחלוטין את החיידקים. אם אתה מתכווץ E. קולי, אתה תרגיש התכווצויות בטן, חום ושלשול, לפעמים שלשולים מדממים. כמה זנים של E. coli יכול להיות מועבר התינוק שלך. להתראות עם הרופא מיד אם לפתח סימפטומים, כי אתה עלול להיות בסיכון מוגבר של התייבשות, הפלה משלוח מוקדם.

טוקסופלזמה

אכילת בשר undercooked במהלך ההריון עלול לגרום לזיהום toxoplasmosis. אם אתה הופך נגוע בזמן שאתה בהריון, אתה יכול להעביר את הזיהום לתינוק שטרם נולד. בישול הבשר עד שהוא נעשה היטב יסייע למנוע זיהום, אשר יכול להתרחש מבלי לגרום לך סימפטומים. התינוק שלך לא יכול להראות כל סימפטומים בלידה, אבל התקשרות של זיהום toxoplasmosis במהלך ההריון עלול לגרום לעיוורון ונכויות נפשיות בשלב מאוחר יותר בחיים.

סלמונלה

אכילת בשר לא מבושל עלולה גם לגרום לזיהום סלמונלה. סלמונלה היא צורה מסוכנת של הרעלת מזון הגורמת לשלשול, התכווצויות בטן וחום. אתה עלול גם לחוות צמרמורת, כאבי ראש, בחילה והקאות. אלה יכולים להיות לא נוח כאשר אתה לא בהריון, אבל עלול להוות סיכון נוסף לך ואת התינוק שטרם נולדו. זיהום סלמונלה יכול להיות מסכן חיים גם לך וגם לתינוק שלא נולד, ולכן בישול בשר טוב הוא חיוני.

ליסטריה

ליסטריה היא חיידק שנמצא במים מזוהמים וקרקע, אבל זה יכול להיות גם בבשר undercooked. האגודה האמריקאית להריון מדווחת כי נשים בהריון הן 20 פעמים סביר יותר להיות נגועים listeria מאשר נשים שאינן בהריון. ליסטריה מתקשרת בזמן ההריון יכולה לגרום להפלה, לידה מוקדמת וזיהום לתינוקך. כ -22% מהמקרים גורמים ללידה מת או למוות בילודים. בשר מעדנים יכול גם לנחות את החיידקים, כך קיטור אותם היטב לפני האכילה.