היתרונות של עלה שן הארי ושורש עבור הכליות

שן הארי, צמח רב שנתי שגדל באופן יוצא דופן ברחבי אירופה, אסיה וצפון אמריקה, נחשב לגן של גננים רבים, ברכה לעשבי מרפא וחובבי בריאות. כל החלקים של שן הארי הם אכילים, כולל עלים, שורשים ופרחים, וחלקים נחשבים מרפא. חלק מן היתרונות הבריאותיים כביכול של שן הארי קשורים במיוחד לכליות ולדרכי השתן. התייעץ עם הרופא שלך לקבלת הדרכה בשימוש הבטוח והראוי של שן הארי.

מְשַׁתֵן

עלי שן הארי יש טעם מריר מעט זה הולך טוב בסלטים והם זמינים יותר ויותר בתוצרת חנויות מכולת. ויטמינים A, B- מורכבים, C ו- D נמצאים בעלים. שן הארי מספק גם מינרלים ברזל, אשלגן ואבץ. שן הארי יש השפעות משתנות – הוא מקדם ייצור שתן מוגבר – וגם מחליף אשלגן שעלול ללכת לאיבוד בשתן. אינדיאנים השתמשו בתמצית שן הארי לטיפול במגוון של מצבים, כולל מחלת כליות, הפרעות עור ובעיות במערכת העיכול, על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד.

אנטי ויראלי

שורשי שן הארי יש השפעות אנטי ויראליות, בשילוב עם עשב uvaursi, אשר יש תכונות אנטיבקטריאליות, עשוי גם לעזור להפחית את התדירות של דלקות בדרכי השתן אצל נשים. מחקר שפורסם בגיליון יוני 2011 של “Journal of Ethnopharmacology” מצא כי שן הארי הוייטנאמי הפחית את זיהום בדרכי השתן על ידי הגדלת זרימת הזרימה וזרמה, וכן על ידי מניעה של חיידקים מלהצמיד לתאים המקיפים את דופן שלפוחית ​​השתן. מניעת זיהומים בשלפוחית ​​השתן גם מונעת זיהומים בכליות, אשר מתרחשים בדרך כלל כאשר חיידקים עולים מן השלפוחית. החוקרים הגיעו למסקנה כי שן הארי עשוי להיות חלופה בטוחה ובטוחה לאנטיביוטיקה קונבנציונלית, שרבים מהם הופכים לבלתי יעילים בשל זנים מתפתחים של חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה.

אנטי דלקתיות

שורש שן הארי מרגיע דלקת ומסייע להמיס אבנים בכליות. שתיית תה שורש שן הארי במהלך ההתקפה יכולה לעזור לשבור ולהעביר את אבן הכליה, על פי הספר של רידג’ס דיג’סט “1,801 הסעד הביתי: טיפולים מהימנים לבעיות בריאות יומיומיות”. שוחח עם הרופא שלך על השימוש שורש שן הארי לטפל אבן כליה או מצב בריאותי אחר.

מִנוּן

מינון שורש שן הארי הוא 2 גרם ל 8 גרם של שורש יבש, שלוש פעמים ביום. תמצית אבקת בכמוסות ניתן לקחת 250 מ”ג מינונים שלוש עד ארבע פעמים ביום, על פי לאנגון המרכז הרפואי של אוניברסיטת ניו יורק. שן הארי עשוי להיות אינטראקציה עם תרופות מסוימות, כגון אלה המשמשים סוכרת או לחץ דם גבוה. הימנע משימוש בשן הארי אם יש לך מחלת כיס המרה ולא לקחת שן הארי במשך יותר מחודש אחד בכל פעם.