גיל טיפוסי של סוכרת מסוג 1 וסוג 2

סוכרת היא סדרה של מחלות הקשורות סוכר בדם גבוהה נגרמת על ידי או, שניהם, חוסר בייצור אינסולין או חוסר יכולת של הגוף להשתמש באינסולין המיוצר. סוכרת יכולה להכות בכל גיל, אבל כמה סוגים נפוצים יותר בתקופות זמן שונות יותר מאחרים. בגלל שכיחות סוכרת מסוג 1 וסוג 2 אינה מוגבלת לילדים או למבוגרים בלבד, המעצבים הישנים של סוכרת מבוגרים וסוכרת נעורים אינם בשימוש עוד. עכשיו, הגיל שבו סוכרת מאובחנת נחשבת מדידה נפרדת שעשויים לסייע לאבחן ולטפל בסוג מסוים לאדם.

סוכרת מבוגר למבוגרים

רוב האנשים עם סוכרת יש סוג 2, סוג של סוכרת המתרחשת כאשר הגוף מאבד את יכולתו של תהליך יעיל להשתמש באינסולין. סוג זה של סוכרת קשורה להשמנה ולסגנון חיים, ולכן אנשים רבים אינם מפתחים אותו עד מאוחר יותר בחיים. כמה אנשים לפתח סוכרת סוג 1 בבגרות. בשנת 2007, כ -1.6 מיליון אנשים מעל גיל 20 אובחנו עם סוכרת בפעם הראשונה בארה”ב, על פי נתוני National Diabetes Information Clearinghouse.

סוכרת נעורים

סוכרת נעורים מתרחשת כאשר מישהו מתחת לגיל 18 מפתחת כל צורה של סוכרת. ברוב המקרים, סוכרת נעורים הוא סוג 1, סוג של סוכרת נגרמת על ידי חוסר מוחלט או חלקי של ייצור של אינסולין. זה קורה כי המערכת החיסונית תוקפת הורסת את התאים בלבלב כי בדרך כלל לעשות ולהפריש אינסולין. עם זאת, סוכרת מסוג 2 כבר גדל בשכיחות, במיוחד כמו שיעורי השמנה אצל ילדים ובני נוער עלתה. על פי נתוני National Diabetes Information Clearinghouse, כ -0.2% מכל האנשים מתחת לגיל 20, או 186,300 אנשים החל ב -2007, סובלים מסוכרת.

סוכרת מונוגנית

סוג נדיר של סוכרת המכונה סוכרת מונוגנית עלולה להתפתח אצל תינוקות או ילדים. לעיתים קרובות טועה סוכרת מסוג 1, סוכרת מונוגנית נגרמת למעשה על ידי גן אחד עשוי להיות מסווגת כמו סוכרת דיאטנית קבועה, סוכרת ניאונית חולפת וסוכרת בגרות של צעירים. אלה עשויים להיות לכל החיים תנאים או עשוי להיות outgrown על ידי הילד כפי שהוא או היא הגילאים.

סוכרת הריונית

סוכרת הריונית אינה קשורה לגיל מסוים, אך מתפתחת רק בקרב נשים בגיל הפוריות שכבר בהריון. עם זאת, הסיכון לפתח סוכרת הריונית עולה עם הגיל של האם, עם נשים להרות לאחר גיל 25 בסיכון גבוה יותר עבור המצב. נשים בנות 35 ומעלה עשויות להיות בסיכון גבוה יותר לסיבוכים הקשורים למחלה אם הן אכן מפתחות אותה. סוכרת הריונית לעיתים קרובות הולך אחרי הלידה של התינוק, אבל נשים שיש להם את זה יותר סביר להמשיך לפתח סוכרת מסוג 2 בשלב מאוחר יותר בחיים.

קָשִׁישׁ

זה נדיר עבור אנשים מבוגרים לפתח סוכרת סוג 1, אבל זה אפשרי. רוב המקרים של סוכרת אצל קשישים הם סוכרת מסוג 2, ואת הסיכון לפתח סוג זה של סוכרת עולה כמו אנשים מבוגרים. אנשים מבוגרים אשר מפתחים סוכרת עשויים להיות חששות מיוחדים, כגון קיומה בו זמנית של מחלות אחרות סובלנות מוגבלת לתרופות.