אשר טוב יותר עבור סוכרת: chapati או אורז?

חולי סוכרת צריך להיות זהיר במיוחד של הבחירות התזונתיים שלהם, כי הם אינם מסוגלים באופן טבעי לשלוט ברמות הסוכר בדם. סוג 1 חולי סוכרת אינם מייצרים מספיק אינסולין, אשר נדרשת הסעה גלוקוז ממחזור הדם לתאים. לעומת זאת, חולי סוכרת מסוג 2 מייצרים כמות מספקת של אינסולין, אך התאים שלהם עמידים להשפעתה. מאכלים הודיים נפוצים כגון chapati ואורז ניתן לאכול על ידי חולי סוכרת במתינות, אבל זנים שונים מתאימים יותר דיאטות סוכרתית כי יש להם אינדקס גליקמי נמוך. התייעץ עם הרופא שלך לגבי החשיבות של בחירת מזונות עם אינדקס גליקמי נמוך.

אינדקס הגליקמי

פחמימות כגון פירות, ירקות ודגנים אינם metabolized לתוך גלוקוז באותו שיעור. חלקם מתעכלים במהירות, מה שגורם לקוצים בדם בדם ובאינסולין, בעוד שאחרים מתפרקים לאט יותר, מה שמשפיע על רמות הסוכר בדם והאינסולין במידה פחותה בהרבה. המדד הגליקמי הוא מדד השוואתי של כמה מהר פחמימות מופחתת לתוך גלוקוז. באופן כללי, מזונות עם ערכי מדד של 55 או פחות יש השפעה נמוכה על רמות הסוכר בדם נחשבים המתאימים ביותר לחולי סוכרת. ערכי אינדקס בין 56 ל -69 נחשבים כבעלי השפעה מתונה על גלוקוז בדם ואינסולין, בעוד שהערכים של 70 ומעלה מייצגים השפעה משמעותית. האינדקס הגליקמי של האורז תלוי אם הדגן מלוטש או לא, ואילו מדד chapati תלוי בסוג הקמח בשימוש.

אורז לחולי סוכרת

חולי סוכרת יכולים בבטחה לאכול את כל סוגי האורז, אם כי המנות שלהם צריך להיות מתון. בהפקה של אורז חום, רק את הגוף החיצוני מוסר מן הקרנל אורז. אורז לבן הוא עוד הסתובבו, מעובד ומלוטש, אשר מקטין את הערך התזונתי של התבואה. בנוסף להכיל יותר ויטמינים ומינרלים, אורז חום הוא גם קצת יותר גבוה סיבים, אשר גורם לגוף לעכל את זה לאט יותר. כתוצאה מכך, המדד הגליקמי של אורז חום הוא סביב 68, בעוד אורז לבן ארוך דגנים יש מדד של כ 73.

צ’אפאטי לחולי סוכרת

צ’אפאטי, המכונה גם רוטי או פולקה, הוא סוג של לחם שטוח נפוץ מאוד בהודו ובחלקים אחרים של אסיה. Chapati עשוי מקמח של מגוון של דגנים ונראה כמו פנקייק קטן. הסוג המסורתי ביותר של chapati עשוי מחיטה מלאה הקרקע צלו על מחבת או אפוי בתנור. אינדקס גליקמי עבור chapati חיטה מלאה הוא כ 62. Chapati יכול גם להיות עשוי תירס, שעורה, חומוס או קמח מזוקק בשם maida. מבין סוגי אלו, לחומוס או לבסן צ’אפאטי יש את הדירוג הגליקמי הנמוך ביותר בסביבות 52, בעוד שלמאידא צ’אפאטי, הנעשית לעיתים קרובות עם פירות ודבש, יש את המדד הגבוה ביותר של כ -89.

המלצות

אם אתם חולים בסוכרת, אכילת צ’פטי או צאן צ’פטי היא חלופה מצוינת לאכילת לחם פרוס קבוע מהסופרמרקט המקומי שלכם, שאופייני לאינדקסים גליקמיים גבוהים יותר באופן משמעותי. Chapati הוא גם מצרך טוב יותר מאשר אורז חום עבור חולי סוכרת, אם כי אורז חום מכיל חומרים מזינים חשובים רבים לא צריך להיות מחוץ לתזונה. אורז לבן יש אינדקס גליקמי גבוה יותר מאשר הן אורז חום כמעט כל סוגי chapati והוא עניים בחומרים מזינים, ולכן זה לא צריך להיות הסתמך על מצרך תזונתי אם אתה חולה סוכרת.