איזה סבון הוא הטוב ביותר עבור עור יבש קיצוני?

עור יבש הוא תלונה נפוצה עבור גברים ונשים כאחד. על פי האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה, עור יבש מתרחש כאשר העור שלך לא יכול לשמור ביעילות את התוכן של מים ושמן עור, הידוע גם בשם חלב. כל אחד יכול לפתח עור יבש, בכל גיל, למרות שהוא מתרחש לעתים קרובות יותר במהלך חודשי החורף היבשים. שימוש נכון במוצרי טיפוח העור – כולל סבונים – יכול לעזור למזער את המראה של עור יבש.

מאפיינים

עור יבש יכול לגרום למגוון של תסמינים אצל אנשים שונים. על פי MayoClinic.com, חלק מהתסמינים השכיחים יותר של עור יבש כוללים תחושה של מתיחות או התייבשות, גירוד, דרגות שונות של מתקלף, קווים עדינים או סדקים, אדמומיות או גירוי ואפילו סדקים עמוקים שיכולים לדמם. במקרים חמורים של עור יבש יכול לגרום דרוג או קילוף והוא יכול גם להפריע בחיי היומיום שלך.

גורם ל

בעוד עור יבש יכול להיגרם על ידי גורמים גנטיים, זה יכול להתפתח או להחמיר על ידי תנאי לחות נמוכה, במיוחד אלה הנגרמים על ידי מזג אוויר חורף יבש, על פי אוניברסיטת איווה המחלקה לדרמטולוגיה. בנוסף לגורמים סביבתיים, חלק מהגורמים השכיחים ביותר לעור יבש מטוהרים עם סוג סבון של סבון, שטיפה במים חמים מדי, חשיפה לכימיקלים קשים או תהליך ההזדקנות הרגיל.

סבונים הטוב ביותר לעור יבש

ניקוי עם סוג לא נכון של סבון ושימוש בטכניקות ניקוי לא תקין יכול להחריף את המראה של עור יבש. אם יש לך עור יבש מאוד, כדאי להימנע כביסה עם סבונים קשים, אשר יכול להסיר את העור שלך moisturizers טבעי. על פי אוניברסיטת איווה המחלקה לדרמטולוגיה, הסבונים הטובים ביותר – כגון דאב, נויטרוגנה יבש פורמולה עור, Aveeno ניקוי בר לעור יבש ושמן של סבון עור אולאי – הם מתונים, פחות ייבוש ומומלץ לאנשים עם מאוד עור יבש. Cetaphil cleanser הוא עדין לא סבון אפשרות לניקוי עור יבש מאוד.

שיקולים

אתה יכול למנוע החמרה העור יבש מאוד על ידי ביצוע כמה אמצעי מניעה, על פי MayoClinic.com. רק להשתמש במים פושרים כאשר אתה מתרחץ או להתקלח. להגביל את אורך האמבטיה שלך לא יותר מ 15 דקות. לאחר הכביסה, מיד להחיל קרם לחות לעור יבש כדי לעזור לעור להחזיק לחות.

אַזהָרָה

לדברי MayoClinic.com, אם לא אכפת לך לעור יבש כראוי, אתה עלול לפתח מחלות עור כגון אטופיק דרמטיטיס, הידוע גם בשם אקזמה, folliculitis, שהוא דלקת של זקיקי השיער שלך, או זיהום חיידקי המכונה cellulitis . אם העור שלך הוא סדוק או דימום, להתייעץ עם רופא עור מיד.